Orlen uruchomił laboratorium centralne

Orlen uruchomił laboratorium… Grupa Orlen uruchomiła w Płocku laboratorium centralne, będące jednym z najnowocześniejszych obiektów laboratoryjnych w Europie. W ten sposób zakończył się proces koncentracji analityki pięciu laboratoriów terenowych koncernu w jednej centralnej placówce. Założeniem inwestycji była optymalizacja procesów analitycznych, efektywniejsze wykorzystanie sprzętu laboratoryjnego oraz usprawnienia logistyczne poprzez koncentrację analityki dla różnych obiektów badań w ramach Grupy w jednej lokalizacji.

Laboratorium o powierzchni 5 843 m kw. składa się z blisko 45 sal laboratoryjnych mieszczących ponad 1100 stanowisk, z pełnym zapleczem socjalnym i technicznym, na których pracuje ponad 180 pracowników w ramach kilku laboratoriów - Paliw i Aromatów, Chromatografii, Przerobu Ropy, Benzenu Butadienu, Tlenku Etylenu i Fenolu. Swoją siedzibę ma tu również Dział Logistyki liczący 43 osoby, który jest odpowiedzialny za specjalistyczny pobór i transport próbek. Łącznie w budynku pracuje ok. 230 osób.

W laboratorium wykonywany jest dotychczasowy zakres badań przeniesionych ze dotychczas istniejących laboratoriów, a więc: analizy paliw i olejów, produktów petrochemicznych, surowców, strumieni międzyoperacyjnych, asfaltów i inne.

Laboratorium Centralne PKN Orlen


Laboratorium Centralne to inwestycja Płockiego Parku Przemysłowo–Technologicznego, która powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Sfinalizowanie przedsięwzięcia związane jest z realizowaną przez PKN Orlen strategią zakładającą centralizację usług analitycznych w ramach Grupy oraz realizację potrzeb spółek w zakresie odtworzenia i optymalizacji infrastruktury laboratoryjnej. Inwestycja budowy Laboratorium Centralnego stanowi część szerszego programu rozwojowego Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego na lata 2011–2013, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Jego główne kierunki dotyczą stworzenia warunków dla firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych oraz sektora badawczo-rozwojowego.

Czytaj więcej:
Badania 236

Reportaże

Forum