PCC Exol Gepardem Biznesu w branży barwników

PCC Exol Gepardem Biznesu w branży barwników
Spółka PCC Exol została wyróżniona w ostatniej edycji Konkursu Gepardy Biznesu, organizowanym przez Instytut Nowoczesnego Biznesu. Firma znalazła się w pierwszej trzydziestce najbardziej dynamicznych przedsiębiorstw branży produkcji barwników, pigmentów i pozostałych podstawowych chemikaliów organicznych.

Instytut Nowoczesnego Biznesu prowadzi Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. i do tej pory przeanalizował wyniki finansowe 3 mln przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce. W najnowszym rankingu wyróżnione zostały przedsiębiorstwa o przychodach na poziomie minimum 0,5 mln zł rocznie, których wartość rynkowa w latach 2012–2013 wzrosła o więcej niż 10 proc.

- Otrzymanie tego branżowego wyróżnienia potwierdza skuteczność realizacji naszej strategii biznesowej dotyczącej rozwoju portfolio produktowego surfaktantów specjalistycznych - powiedział Mirosław Siwirski, prezes zarządu PCC Exol. - Jesteśmy coraz poważniejszym graczem rynkowym w zakresie oferowania nowoczesnych, a co ważniejsze produktów szytych na miarę według ściśle określonych potrzeb klientów. Rozwijamy nasz portfel produktowy m.in. w oparciu o analizę trendów w poszczególnych branżach przemysłowych. Dlatego cieszy nas wysokie miejsce w typowo branżowym rankingu.

Ranking Gepardów Biznesu 2013 branży produkcji barwników, pigmentów i pozostałych podstawowych chemikaliów organicznych został opublikowany 12 lutego 2015 r. W tym roku tytuł Geparda Biznesu otrzymało 31 przedsiębiorstw.

Firma PCC Exol jest największym producentem środków powierzchniowo czynnych (surfaktantów) w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka jest także jedynym producentem surfaktantów anionowych i niejonowych w Polsce. Główna siedziba firmy zlokalizowana jest w Brzegu Dolnym (w pobliżu Wrocławia).
W swojej ofercie Grupa PCC Exol posiada ok. 160 produktów i 300 formulacji wykorzystywanych w różnorodnych gałęziach przemysłu. Surfaktanty wytwarzane przez PCC Exol są̨ np. istotnym składnikiem detergentów i środków higieny osobistej. Stosowane są̨ także w produkcji środków do czyszczenia i mycia przemysłowego, tworzyw sztucznych, farb, lakierów i klejów, obróbki metalu, w przemyśle budowlanym, celulozowo-papierniczym i włókienniczym oraz są̨ składnikiem agrochemikaliów. W skład Grupy Kapitałowej PCC Exol wchodzą trzy spółki zależne – PCC Chemax z siedzibą w Piedmont (Karolina Południowa, USA), PCC Exol Kýmya Sanayý Ve Týcaret Lýmýted Ţýrketý (PCC Exol Przemysł Chemiczny i Handel sp. z o.o.) z siedzibą w Stambule (Turcja) i PCC Exol Philippines Inc. z siedzibą w Batangas (Filipiny).

Czytaj więcej: Nagrody 210 Chemikalia 188