Padma 3.0 zatrudni w Suwałkach nawet tysiąc osób

Padma 3.0 zatrudni w Suwałkach nawet tysiąc osób
Zezwolenie na rozpoczęcie działalności w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej daje spółce Padma 3.0 zielone światło na rozpoczęcie inwestycji o wartości 53 mln zł. Na terenie o powierzchni 17 ha firma postawi hale produkcyjne i magazyny o pow. 11 ha. Budowa nowych zakładów rozpocznie się wiosną br., zakończenie zaś planowane jest na połowę 2015 roku. W początkowym etapie działalności firma zatrudni 300 osób, ale docelowo planuje zwiększenie załogi nawet do tysiące osób.

Inwestycja jest podzielona na dwa etapy. W pierwszym firma wybuduje halę produkcyjno-magazynową, w której zainstaluje linię technologiczną do produkcji artykułów z drzewa, płyt drewnopodobnych oraz tworzyw sztucznych. W drugim etapie zostanie wybudowane centrum logistyczne z linią do produkcji luster, półek meblowych, frontów meblowych, krzeseł i foteli, których odbiorcą będzie m.in. IKEA.

Padma 3.0 to spółka powiązana kapitałowo z firmą Padma Art, która już prowadzi działalność w SSSE. Padma Art posiada cztery zezwolenia na działalność w strefie, gdzie zainwestowała już ponad 60 mln zł i zatrudnia 700 osób.

Nowa inwestycja jest największą w historii suwalskiej strefy sprzedażą działki jednemu podmiotowi. Obecnie działalność w SSSE prowadzi ok. 70 firm, które zatrudniają ponad 6 tys. osób. Całkowita wartość inwestycji przekroczyła 1,9 mld zł.