Pakfood i Epla pod jednym dachem

Pakfood i Epla pod jednym… W dn. 21-24 września w Poznaniu odbywają się równolegle Targi Tworzyw Sztucznych i Gumy Epla oraz Targi Opakowań dla Przemysłu Spożywczego Pakfood. Łącznie podczas obu imprez wystawi się 185 firm (Epla - 65, Pakfood - 120), a ekspozycję obejrzeć można w hali 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Z prognoz Euromonitor International wynika, iż wartość rynku żywności pakowanej wzrośnie w tym roku do kwoty 62 mld zł, co zobowiązuje branżę do szczególnej uważności i korzystania z szans biznesowych. Targi Pakfood to miejsce prezentacji światowych trendów techniki pakowania, technologii produkcji opakowań dla przemysłu spożywczego i ich wzornictwa. Tu odbywają się spotkania i rozmowy o przyszłości sektora opakowań spożywczych oraz forum nowoczesnych rozwiązań obejmujących opakowania, maszyny oraz doradztwo techniczne skierowane do ściśle zorientowanej grupy odbiorców.

Równolegle do ekspozycji odbywać się będą konferencje i szkolenia wspierające rozwój przedsiębiorstw. Polska Izba Opakowań, która od lat jest partnerem branżowym i merytorycznym Międzynarodowych Targów Poznańskich, zorganizowała konferencje, na których przedstawiciele branży będą mogli pozyskać wiedzę m.in. na temat pozyskiwania środków unijnych jako istotnego czynnika innowacyjnego rozwoju branży opakowań, informatyzacji przedsiębiorstw; będzie można także uzupełnić wiadomości na temat roli folii w pakowaniu żywności. Odbędą się także szkolenia marketingowe dotyczące m.in. rozszyfrowywania kodów kolorystycznych przy projektowaniu opakowań w celu zwiększenia sprzedaży produktów.

Targi Epla debiutują w tym roku w okresie jesiennym, do tej pory bowiem odbywały się one na wiosnę. Wśród tegorocznych wystawców są m.in. dostawcy tworzyw sztucznych, kauczuków oraz dodatków do przetwórstwa. Podczas obecnej edycji będzie można nawiązać kontakty m.in. z firmami rosyjskimi - wśród gości zagranicznych znajdą się przedstawiciele Republiki Tatarstanu. W czasie odbywającego się podczas targów Salonu Polimerowej Nauki Polskiej uzyskać będzie można informacje nt. wyników prac placówek naukowych w obszarze chemii, polimerów i kompozytów, będzie to także sposobność do pozyskania partnera naukowego do realizacji projektów.

Czytaj więcej:
Targi 1118

brak
 

Lider polskiego rynku spotkań, organizator targów, wydarzeń kulturalnych i sportowych, konferencji i kongresów.

Polska