Parada robotów na największych światowych targach przemysłowych

Parada robotów na największych… We współczesnym świecie, gdzie do codzienności coraz śmielej wkraczają roboty, coboty oraz systemy automatycznego sterowania pojazdami, Targi Hanowerskie są jednym z najważniejszych miejsc spotkań branży automatyki i robotyki. Także w tym roku najwięksi gracze wykorzystają najważniejsze światowe targi technologii przemysłowych, które odbędą się w dn. 24-28 kwietnia, do zaprezentowania korzyści wynikających z zastosowania ich rozwiązań i ich znaczenia dla wdrażania koncepcji Przemysłu 4.0.

Wśród wystawców targowych znajdą się tacy giganci, jak FANUC, Kuka, Comau, Kawasaki, Universal Robots, Stäubli, Mitsubishi, Rethink Robotics i Denso, choć znajdzie się także miejsce dla start-upów, jak na przykład Franka Emika. W sumie w Hanowerze wystawi się ponad 60 firm działających w obszarze robotyki, integratorów systemów i dostawców technologii, które zaprezentują swoje najnowsze osiągnięcia i będą współtworzyć wydarzenia dodatkowe, jak np. ceremonia wręczenia nagród w konkursie Robotics Award.

- Targi Hanowerskie gromadzą rozwiązania w zakresie robotyki dla ogromnej liczby zastosowań przemysłowych - mówi Arno Reich, odpowiedzialny za obszar automatyki podczas targów. - Podczas targów prezentowany jest pełen przegląd systemów i rozwiązań, od robotów przemysłowych, przez zintegrowane systemy i przemysłowe systemy wizyjne, po roboty mobilne i pojazdy sterowane automatycznie.

Podczas targów spora cześć ekspozycji w zakresie robotyki poświęcona będzie najnowszym nowinkom w dziedzinie technologii polegających na współpracy człowieka i robota. Ten obszar robotyki w ostatnich latach był dynamicznie rozwijany - obecnie korzyści wynikające z zastosowania tego typu rozwiązań znajdują się już nawet w zasięgu małych i średnich przedsiębiorstw. Warto tu wspomnieć choćby o lekkim cobocie Franka, opracowanym przez niemiecki start-up Franka Emika GmbH. Urządzenie nie tylko odznacza się wyjątkową zręcznością i wrażliwością na dotyk porównywalną z ludzką ręką, ale jest także niezwykle proste w programowaniu i obsłudze. Promowany jako "pierwszy robot, który sam siebie buduje", dostępny jest za 10 tys. euro, co czyni go inwestycją możliwą do przeprowadzenia przez firmy z sektora MŚP.

Targi Hanowerskie


Centrum zainteresowania dla producentów robotów, integratorów systemów i dostawców przemysłowych systemów wizyjnych będzie podczas targów hala 17, gdzie w ramach Robotics, Automation & Vision Application Park zobaczyć będzie można działające na żywo roboty mobilne i systemy autonomiczne. Wystawią się tu między innymi takie firmy, jak Incubed IT, Creform, Götting, WFT czy WMV Robotics. Słowo "Vision" odnosi się do rozwiązań w zakresie przemysłowych systemów wizyjnych, które ułatwiają bezpieczne interakcje na linii człowiek-maszyna oraz przyczyniają się do efektywności procesów w ramach koncepcji Przemysłu 4.0. Wśród wystawców tej sekcji wymienić można np. firmy Asentics, Cognex, Stemmer Imaging oraz ISRA Vision.

Jednym z głównych wydarzeń dla branży robotyki będzie wręczenie nagród w konkursie Robotics Award, przyznawanych za doskonałe rozwiązania w tym obszarze. Nagrody mają wskazać innowacje technologiczne, które w szczególny sposób przyczyniają się do wzrostu wykorzystania robotów między innymi w obszarze automatyki przemysłowej. Warto dodać, że nagrody mogą otrzymać jedynie rozwiązania nowe, które prezentowane są na targach po raz pierwszy, a które są jednocześnie gotowe do wdrożenia lub już zostały wdrożone w przemyśle. Ceremonia wręczenia nagród Robotics Award odbędzie się drugiego dnia targów - we wtorek, 25 kwietnia. Oficjalnym patronem nagród jest Olaf Lies, minister gospodarki, pracy i transportu Dolnej Saksonii.

Czytaj więcej:
Roboty 174

Wtryskarki elektryczne, technologia CNC
 

Wtryskarki elektryczne, technologia CNC, roboty przemysłowe, centra obróbcze, elektrodrążarki drutowe, szkolenia, serwis, e-store

Polska, 52-407 Wrocław, Tadeusza Wendy 2
Szybkozłącza do termoregulacji form wtryskowych
 

Szybkozłącza do termoregulacji form wtryskowych, obiegów hydraulicznych i pneumatycznych, systemy szybkiego mocowania do form wtryskowych

Polska
ArchitektZ
ArchitektZ
*.59.108.233

Wysłany: 2017-11-29 22:55:09

Ciekawe jest to, jak szybko idzie postęp robotyzacji w sektorze przemysłowym. Niezłe wydarzenie ta parada :) Pojawia się pytanie o przyszłość naszego świata produkcyjnego. Osobiście jestem miłośnikiem tych niezwykłych maszyn. To niecodzienne ile jest rodzajów robotów i każdy "potrafi" coś innego. Wystarczy przejrzeć stronę któregokolwiek producenta, żeby się przekonac o tej różnorodności. Chociażby Fanuc: http://www.fanuc.eu/pl/pl mnie zaskakuje.

Reportaże

Forum