Drukuj

Pianka BASF z żywicy

Pianka BASF z żywicy
Dział tworzyw sztucznych koncernu BASF przygotował kolejną innowację. Tym razem chodzi o wykonane z pianki Basotect energooszczędne osłony rur LNG.

Basotect jest pianką o otwartych komórkach na bazie żywicy melaminowej, charakteryzującą się unikalnymi właściwościami. Ze względu na materiał bazowy jest trudnozapalny i może być stosowany do temperatury 240 st. C, zachowując właściwości w szerokim zakresie temperatur.

Specjalna pianka BASF Basotect została niedawno po raz pierwszy zastosowana do izolacji rur terminalu gazu płynnego (LNG) w Korei. Osłony rur wykonane z Basotect zapewniają energooszczędną izolację cieplną, są łatwe w montażu i charakteryzują się trudnozapalnością.

LNG to gaz ziemny, który jest przejściowo skraplany w bardzo niskich temperaturach, ponieważ w postaci płynnej daje się lepiej transportować i przechowywać. Ponieważ temperatura LNG musi być utrzymywana poniżej -162 st. C, konieczna jest skuteczna izolacja rur.

Według firmy SKI Insulation, dostawcy systemów zdejmowanych osłon izolacyjnych, osłony wykonane z Basotect wykazują wyższą energooszczędność, ponieważ są o 20 proc. cieńsze i zapewniają o 50 proc. lepszą izolację cieplną niż konwencjonalne materiały izolacyjne.

Basotect ma wysoką stabilność w niskich temperaturach. W testach laboratoryjnych materiał zachowuje swoje właściwości nawet w temperaturze ok. - 200 st. C. Wysoka elastyczność i właściwości izolacyjne pianki pozostają przy tym nienaruszone, w przeciwieństwie do konwencjonalnych materiałów, które kruszą się w takich ekstremalnie niskich temperaturach.

Systemy wykonane z lekkiej i elastycznej pianki Basotect można łatwo zdjąć, gdy sprawdza się szczelność rur, i ponownie założyć, w przeciwieństwie do zwykłych pianek, które praktycznie po zdjęciu nie nadają się już do użytku. Ta zaleta materiału BASF ma swoje odzwierciedlenie w niższych kosztach utrzymania. Ponadto Basotect charakteryzuje się trudnozapalnością, co jest ważnym kryterium zastosowania, ponieważ gaz ziemny jest łatwopalny.

Czytaj więcej: Nowości 239

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretanyForum

Polisiepropylen

Rzeczoznawca ekspert w dziedzinie budowy i ekspolatacji form 2018-03-20

Yellow

Czas przebywania materiału w agregacie 2018-03-19

Eraera7805

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2018-03-09

Takeme

Własna firma produkcyjna 2018-02-22

Darius

Opłacalność przewijania folii stretch 2018-02-22

Reportaże