Pierwsza na świecie tubka do pasty do zębów z biotworzywa

Pierwsza na świecie tubka…
Firma Tectubes wprowadziła na rynek opakowanie w postaci tubki do pasty do zębów, wykonane z tworzyw biodegradowalnych. To pierwsze tego typu opakowanie na świecie.

Tectubes, to szwedzki producent, który rocznie na rynek europejski i w Ameryce Północnej dostarcza ponad 300 mln tub, w którym następnie przechowywana jest pasta do zębów.

Tradycyjna produkcja tego rodzaju tub odbywa się przy wykorzystaniu laminatu, składającego się z pięciu warstw. Po stronie zewnętrznej i wewnętrznej jest to polietylen, a w środku tzw. bariera aluminiowa lub z tworzywa EVOH. Bariera zapobiega ulatnianiu się zapachu pasty, zmianie jej koloru oraz przenikaniu czynników zewnętrznych do tuby i to właśnie ona jest istotą tubki laminatowej. Wszystko to razem jest sklejone i to klej jako kopolimer tworzy brakujące dwie warstwy. Tak też do tej pory produkcję prowadził Tectubes. Teraz jednak zmienił to podejście i zastąpił tradycyjny polietylen tworzywem biodegradowalnym z palety niemieckiego producenta takich materiałów, koncernu FKuR.

Reportaże

Forum

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2019-09-04

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02

Tipen1

Wytłaczarka HDPE, przegrzewa. 2019-07-25

Yellow

Problem z plastyfikacją PS 2019-07-14

Yellow

Docisk agregatu w maszynach hydraulicznych Engel. 2019-06-28