Drukuj

Plan inwestycyjny dla Gamratu

Plan inwestycyjny dla Gamratu
Zarząd Zakładów Tworzyw Sztucznych Gamrat z Jasła przyjął plan inwestycyjny na lata 2011-2013. Zakłada on wydanie na modernizację firmy i inwestycje 70 mln zł.

Inwestycji w Gamracie ciąg dalszy. Po znacznych nakładach dokonanych w segmencie wykładzin i podsufitek przyszedł czas na inwestycje w systemy rurowe.

Zarząd Zakładów Tworzyw Sztucznych Gamrat zatwierdził strategiczny plan inwestycyjny na lata 2011 - 2013. Sztandarową inwestycją na te lata będzie wprowadzenie do produkcji kształtek do sieci wodno - kanalizacyjnych, produkowanych na bazie polipropylenu. W 2011 r. zakończony zostanie pierwszy etap inwestycji, który zamknie się kwotą ok. 16 milionów zł. Pełny koszt inwestycji w systemy rurowe to kwota ok. 22 milionów zł. - Jest to od dłuższego czasu oczekiwana inwestycja, która znacząco podniesie pozycję rynkową firmy w tym segmencie – tłumaczą przedstawiciele spółki.

Drugą znaczącą inwestycją na najbliższe lata jest rozwój segmentu folii technicznych. Plan inwestycyjny Gamrat na lata 2011–2013 wynosi łącznie 70 milionów zł.

Gamrat jest jednym z największych producentów tworzyw sztucznych w kraju. Wytwarza m.in. wykładziny, systemy rurowe, okładziny ścienne oraz węże i przewody elastyczne. Zatrudnia 880 osób.

Zakład jest w trakcie prywatyzacji. Niedawno Ministerstwo Skarbu Państwa nie porozumiało się z Lenteksem w sprawie prywatyzacji spółki. Lentex na początku maja złożył ofertę wiążącą na zakup Gamratu. Z końcem maja firma dostała od MSP czterotygodniową wyłączność na negocjacje w sprawie kupna spółki. MSP podało w komunikacie, że powodem odstąpienia od podpisania umowy z Lenteksem jest wycofanie się inwestora z warunków oferty wiążącej.

Gamrat ma 20-proc. udział w rynku systemów rynnowych, 40-proc. udział w wykładzinach obiektowych, w systemach instalacyjnych PVC - 10 proc., a w systemach instalacyjnych PE - 30 proc. W 2009 roku firma miała 195 mln zł przychodów, 21 mln zł EBITDA i 4,1 mln zł zysku netto.

Czytaj więcej: Rynek 820