Plast-Box dostarczy ekologiczne wiadra

 Plast-Box dostarczy ekologiczne wiadra
Wyroby firmy Plast-Box przeszły pozytywnie testy w brytyjskim laboratorium Symphony Environmental pod kątem skuteczności zastosowanego dodatku oksydegradującego d2w.

Testy odbyły się pod koniec ubiegłego roku. Tym samym opakowania Plast-Box zostały pozytywnie zweryfikowane pod kątem skuteczności zastosowania dodatków oksydegradujących d2w. Dzięki temu wyroby mają szanse stać się bardziej ekologiczne, a firma potwierdziła, że jest odpowiedzialna społecznie.

- To dowód na ciągły rozwój technologiczny spółki. Inwestujemy nie tylko w maszyny i nowe produkty, ale również nieustannie podnosimy jakość naszych wyrobów. Zastosowanie w opakowaniach Plast-Boxu dodatków d2w powoduje, że stają się one zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego - mówi Jarosław Koźlik, prezes zarządu spółki Plast-Box.

D2w to specjalne dodatki do tworzyw sztucznych, które powodują oksy-biodegradację, czyli proces samodegradacji tworzywa sztucznego. Są w pełni bezpieczne dla środowiska. Proces ich degradacji zachodzi w warunkach tlenowych, rozpoczyna się niezależnie od miejsca do którego trafi odpad i jest inicjowany przez naturalne czynniki takie jak woda, temperatura czy światło. Pod ich wpływem aktywowane zostaje działanie dodatku, który wnika do struktury cząsteczki polimeru i powoduje jej rozkład na wodę, dwutlenek węgla i śladowe ilości biomasy. Substancje te są następnie bioasymilowane przez mikroorganizmy i stają się całkowicie nieszkodliwa dla środowiska. Co istotne, stosowane ze standardowymi tworzywami, mogą być programowane już na etapie produkcji, aby ulec degradacji w określonym przez zamawiającego czasie. Moment, w którym rozpoczyna się proces degradacji tworzywa zależy od kompozycji d2w dodanego podczas produkcji. Założony czas, w którym produkt ulegnie degradacji może wynieść od 60 dni do 5 lat po zadziałaniu czynników inicjujących degradację

Słupski Plast-Box jest jednym z liderów produkcji plastikowych opakowań, głównie na potrzeby przemysłu chemicznego i spożywczego. Symphony Environmental Ltd. z siedzibą w Herdfordshire to brytyjskie laboratorium, specjalizujące się we wdrażaniu rozwiązań ekologicznych w przetwórstwie tworzyw sztucznych.