Plast - Box rozszerza swoją produkcję

Plast  - Box rozszerza swoją produkcję
Plast – Box wprowadza do regularnej produkcji wiadra dla mrożonek.

Plast – Box to teraz także opakowania dla mrożonych produktów. Do tej pory słupska spółka tego typu zamówienia realizowała jedynie dla odbiorców indywidualnych. Głównym adresatem opakowań są producenci z branży spożywczej z zagranicy.

Nowe opakowania z tworzyw sztucznych przeznaczone są przede wszystkim do przetworów mlecznych oraz owocowo – warzywnych. Dotychczas słupska spółka realizowała zamówienia na 3 – litrowe oraz 10 - litrowe wiadra do majonezu dla odbiorcy z Ukrainy, 10 - litrowe wiadra do pakowania mrożonego ciasta dla producenta w Holandii oraz 1 – litrowe i 3 - litrowe wiadra do sałatek warzywnych dla znanych polskich marek.

- W bieżącym roku dokonaliśmy wielu inwestycji, które umożliwiły nam wyspecjalizowanie produkcji. W efekcie naszym obecnym i przyszłym parterom handlowym jesteśmy w stanie zaoferować atrakcyjne produkty. W ostatnim czasie rozpoczęliśmy regularne dostawy okrągłych pojemników 0,55 l przeznaczonych do mrożenia przetworów owocowych do Wielkiej Brytanii. Do tej pory do odbiorcy trafiło ich ponad 400 tys. sztuk. Równolegle prowadzimy rozmowy o sfinalizowaniu kontraktu na zamówienie 10 - litrowych wiader do mrożonek dla innego producenta z tego kraju. Od maja rozpoczęliśmy regularne dostawy opakowań dla produktów mrożonych m.in. do Francji. Dotychczas wysyłaliśmy do naszego francuskiego partnera tylko wiadra 20 - litrowe w niewielkich ilościach. Teraz, co miesiąc z fabryki w Słupsku wyjeżdża 15 – 20 tys. sztuk wiader 1 – litrowych i 1,5 - litrowych – mówi Artur R. Skonieczny, dyrektor sprzedaży Eksportowej w spółce Plast – Box.

Czytaj więcej: Opakowania 1108