Plast-Box umacnia się w sektorze mleczarskim

Plast-Box umacnia się w sektorze mleczarskim
Słupski producent opakowań z tworzyw sztucznych zwiększył sprzedaż dla branży mleczarskiej. Po 10 miesiącach br. obroty z tytułu dostaw dla tych klientów sięgnęły już poziomu 93 proc. obrotów z 2013 r. Przedstawiciele spółki spodziewają się, że w całym bieżącym roku wzrost przychodów z tego sektora wyniesie ok. 20 proc. Dwucyfrowej dodatniej dynamiki sprzedaży do branży mleczarskiej spółka oczekuje także w kolejnym roku.

- Plast-Box wytwarza opakowania dla przetwórstwa mlecznego od wielu lat i co ważniejsze z roku na rok ta współpraca rozwija się coraz lepiej - powiedział Andrzej Sadowski, członek zarządu Plast-Box SA. - Dostawy z naszej słupskiej fabryki trafiają do odbiorców z Polski i z zagranicy - Niemiec, Wielkiej Brytanii, Austrii, Holandii, krajów nadbałtyckich i Skandynawii. Tylko w tym miesiącu rozpoczęliśmy dostawy opakowań na jogurty dla nowego klienta z Wysp Brytyjskich. Jednocześnie przygotowujemy się do produkcji wiaderek jednolitrowych na lody dla innego odbiorcy z tego regionu, a także dużej partii opakowań, które trafią z kolei do nowego klienta z Holandii.

Początki współpracy Plast-Boxu z producentami z branży mleczarskiej sięgają lat 90. Obecnie jest to jedna z najważniejszych grup odbiorców słupskiej spółki. Na potrzeby tego sektora Plast-Box wytwarza opakowania w różnych kształtach i pojemnościach – od 1 l do 10 l – głównie zdobione w technologii IML, w której etykieta o fotograficznej jakości obrazu wgrzewana jest bezpośrednio w powierzchnię pojemnika. Opakowania Plast-Boxu trafiają zarówno do sprzedaży detalicznej, jak do nabywców z branży HoReCa.