Plast-Box z wyższym zyskiem netto

Plast-Box z wyższym zyskiem netto
Grupa kapitałowa Plast-Box w okresie trzech kwartałów 2016 roku podniosła stopę zysku netto z 4,6 proc. (2015) do 7,1 proc. Także stopa EBITDA w tym czasie wzrosła z 13,9 proc. do 14,9 proc. Wartościowo zysk netto uzyskany w ciągu 9 miesięcy obecnego roku wyniósł 8,21 mln zł, a EBITDA - 17,26 mln zł. Wzrost wartości zysku netto rok do roku wyniósł 66,1 proc., a wzrost wartości EBITDA - 15,2 proc. Przychody Plast-Boxu w ujęciu skonsolidowanym były o 7,6 proc. wyższe aniżeli w okresie pierwszych trzech kwartałów 2015 r. i wyniosły 116,22 mln zł wobec 108 mln zł za 3 kwartały 2015.

- Tak jak zapowiadaliśmy, rok 2016 to dla nas czas walki o wzrost efektywności - komentuje prezes zarządu Grzegorz Pawlak. - Jak pokazują wyniki za trzy kwartały, z powodzeniem realizujemy tamte zapowiedzi.

W ostatnim czasie zarząd Plast-Boxu SA złożył ofertę na zakup spółki Hanex w Dąbrowie Górniczej, która produkuje folie termoformowalne do kształtowania opakowań, butelki i preformy. Oferta ta nie została jednak przez sprzedającego zaakceptowana.

- Zamierzamy przede wszystkim rozwijać się organicznie, ale jeżeli pojawi się spółka do kupienia, którą moglibyśmy dołączyć do naszej grupy kapitałowej, pasująca do nas strategicznie, to nie zamierzamy przechodzić obok takich szans obojętnie - komentuje wiceprezes spółki, Krzysztof Pióro.