Plastech.pl z wizytą w firmie Gabriel Chemie

W trakcie otwarcia laboratorium można było zapoznać się również z najnowszą ofertą firmy. Jej działalność skupia się na dostarczaniu rozwiązań dla czterech podstawowych segmentów: opakowań artykułów spożywczych, opakowań kosmetyków, rolnictwa i budownictwa oraz tzw. lifestyle’u.

- Oferujemy koncentraty barwiące i modyfikujące do prawie wszystkich znanych przetwarzanych w przemyśle opakowaniowym tworzyw, włącznie z zastosowaniem polietylenu, polipropylenu, PET, HIPS, poliwęglanu, SAN. Nasze masterbacze są kompatybilne z całością procesów termoplastycznych stosowanych obecnie w przemyśle opakowaniowym, mogą być oferowane także jako mieszane koncentraty barwiące i modyfikujące – tłumaczyli przedstawiciele firmy. – Masterbacze te stanowią idealne rozwiązanie dla kompleksowych procesów takich jak formy wydmuchiwane czy folie wielowarstwowe, opakowania formowane rozdmuchowo z rozciąganiem jak choćby butelki, pojemniki i zamknięcia. Formuły można opracować tak, aby dzięki zastosowaniu specjalnie wyselekcjonowanych środków barwiących zredukować niedopuszczalne skurcze, co zapewnia doskonałą stabilność wymiaru. W szczególności w zastosowaniu polipropylenu może to odegrać decydującą rolę.

Na pierwszym planie Uwe Schmidt


Ciekawe są też rozwiązania przygotowywane przez firmę dla tzw. produktów lifestylelowych. Tutaj, w odniesieniu do takiego asortymentu jak np. meble ogrodowe, pożądaną cechą są wytrzymałość i funkcjonalność, osiągane dzięki odpowiednim połączeniom dodatków modyfikujących. Stąd też konieczność dostarczania barwników, które sprostają oddziaływaniu choćby słońca, zimna, deszczu, nie powodując przy tym utraty przez produkt jego właściwości optycznych i funkcjonalnych. – Nasze kombinacje barwników do tworzyw sztucznych zapewniają pożądane właściwości materiału, oczekiwaną trwałość, jak też wysoką trwałość koloru produktów finalnych - tłumaczyli pracownicy Gabriel Chemie. - Dodatkowo przeprowadzone w warunkach laboratoryjnych symulacje gwarantują w szczególności odporność na promieniowanie zgodnie z regionalnymi różnicami.

Gabriel Chemie poinformowało też o opracowaniu nowej serii Colour Vision. Chodzi tu o dominujące w danym roku idee kolorystyczne wykorzystywane przy projektowaniu nowych produktów z najbardziej jak to tylko możliwe wyrazistą kolorystyką. Seria ma na celu proponowanie pomysłów zorientowanych na panujące trendy. Firmowi koloryści co roku rozwijają innowacyjność barw, efektów kolorystycznych, powierzchnię oraz wyselekcjonowane polimery. Z efektem ich pracy będzie można zapoznać się już w czerwcu, bo wtedy Gabriel Chemie zorganizuje w Warszawie specjalne seminarium poświęcone najnowszej serii Colour Vision.

Z wizytą w firmie Gabriel Chemie