PlasticsEurope i Fertilizers Europe patronami kongresu chemicznego

PlasticsEurope i Fertilizers Europe patronami kongresu chemicznego
Renomowane organizacje międzynarodowe objęły patronat instytucjonalny nad czwartą edycją konferencji "Chemical Industry Summit & Awards Gala", organizowanej przez Executive Club we współpracy z PwC Polska. Kongres chemiczny odbędzie się już 12 października w Hotelu InterContinental w Warszawie.

Gośćmi specjalnymi konferencji będą Karl-H. Forester, dyrektor zarządzający PlasticsEurope, oraz Ann Nuyttens, prezes Silica Global Business Unit of Solvay. Swoje uczestnictwo potwierdziło wielu reprezentantów europejskich instytucji i firm z branży przemysłu chemicznego. Tegoroczna edycja kongresu będzie mieć charakter szczególnie międzynarodowy, nie tylko ze względu na uczestników, ale także z uwagi tematyczny zakres zagadnień poruszanych w debacie. Dyskusja będzie się toczyć w trzech panelach, w których eksperci odniosą się między innymi do roli innowacji jako źródła konkurencyjności europejskiej chemii.

Patronat instytucjonalny ze strony PlasticsEurope oraz Fertilizers Europe podkreśli status konferencji jako jednego z najważniejszych wydarzeń dla branży chemicznej w Europie. PlasticsEurope jest najważniejszym europejski stowarzyszeniem działający w branży chemii polimerów. Organizacja współpracuje z europejskimi i krajowymi stowarzyszeniami branżowymi i zrzesza ponad 100 firm członkowskich, które skupiają ponad 90 proc. produkcji polimerów wytwarzanych w krajach UE oraz w Norwegii, Szwajcarii i Turcji. Z kolei Fertilizers Europe zrzesza największych europejskich producentów nawozów. Organizacja uznawana jest za wyspecjalizowane źródło informacji na temat przemysłu nawozów mineralnych. Jednym z jej głównych zadań jest komunikacja z instytucjami, podmiotami i osobami fizycznymi, które szukają informacji na temat technologii nawozów oraz na tematy dotyczące współczesnych problemów rolniczych, środowiskowych oraz ekonomicznych.

W czasie Gali wieńczącej konferencję wręczone zostaną nagrody - Diamenty Polskiej Chemii, przyznawane za szczególne osiągnięcia w branży. Celem konkursu jest promowanie osób i firm związanych z sektorem chemicznym, które w swoich działaniach wyróżniają się wysokim poziomem merytorycznym, efektywnością ekonomiczną, innowacyjnością, etyką i odpowiedzialnością biznesową. Nagrody zostaną przyznane w dziesięciu kategoriach: Inwestycja Roku, Lider Innowacji Roku, Produkt Roku, Lider Ekologii, Lider CSR, Osobowość Roku, Podmiot Wspierający Roku, Top Executive Roku, Inwestor w kapitał ludzki oraz Doradca Roku.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Skarbu Państwa. Portal Plastech.pl jest jednym z patronów medialnych konferencji.

Chemical Industry Summit & Awards Gala 2015