Plastyfikatory firmy Perstorp na Plastpolu

Plastyfikatory firmy Perstorp na Plastpolu
Grupa Perstorp zaprezentuje na tegorocznym Plastpolu swoją najnowszą ofertę plastyfikatorów. Dzięki niedawnym inwestycjom w szwedzkim Stenungsund firmie udało się opracować jeden z najbardziej konkurencyjnych plastyfikatorów ogólnego przeznaczenia w swojej klasie cenowej - Emoltene100. Inwestycje objęły również opracowanie i wprowadzenie na rynek nowego plastyfikatora poliestrowego Pevalen, przeznaczonego do zastosowań wrażliwych.

- Wkrótce będziemy dysponować jedną z najbardziej konkurencyjnych platform produkcyjnych plastyfikatorów w Europie, a targi Plastpol 2014 są doskonałą okazją, aby przedstawić naszą ofertę plastyfikatorów na rosnącym i coraz ważniejszym rynku tworzyw sztucznych w Europie Wschodniej - powiedział Jerker Olsson, wiceprezes oddziału Oxo firmy Perstorp.

Plastyfikator Emoltene100 (DPHP) jest ftalanem o wysokiej masie cząsteczkowej – plastyfikatorem ogólnego przeznaczenia o dobrych parametrach w zakresie BHP. Data ostateczna w rozporządzeniu REACH dla czterech ftalanów o niskiej masie cząsteczkowej zwiększyła zapotrzebowanie na niesklasyfikowane alternatywne produkty, do których należy Emoltene100.

Niska lotność plastyfikatora Emoltene100 zapewnia mu wysoką wydajność w porównaniu z innymi plastyfikatorami ogólnego przeznaczenia, dlatego też chętnie używany jest w branży kabli i przewodów. Emoltene100 jest także często stosowany w produkcji membran dachowych, brezentów impregnowanych, wykładzin basenowych, a także w różnych zastosowaniach motoryzacyjnych.Wprowadzony niedawno wysokiej jakości plastyfikator poliestrowy Pevalen jest przeznaczony do zastosowań wrażliwych. Pevalen nadaje się zwłaszcza do produktów, które mają bezpośredni kontakt ze skórą, takich jak wykładziny podłogowe, tkaniny powlekane i zabawki. Obecnie trwają starania, aby Pevalen uzyskał atest na kontakt z żywnością.

Perstorp jest ważnym graczem na rynku specjalistycznych produktów chemicznych, zwłaszcza w branży tworzyw i powłok. Założona w 1881 roku firma zatrudnia obecnie ok. 1,5 tys. pracowników w 22 krajach świata. Fabryki Perstorp zlokalizowane są w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Przychody firmy w 2012 roku wyniosły ok. 1,1 mld euro.

Podczas targów Plastpol firma Perstorp zaprezentuje swoją ofertę na stoisku E8 w pawilonie E.

Czytaj więcej: Plastyfikatory 30 Targi 802