Płyty polistyrenowe o wyjątkowym współczynniku izolacyjności termicznej

Płyty polistyrenowe o wyjątkowym współczynniku izolacyjności termicznej
Synthos wprowadził na rynek nowy materiał przeznaczony dla budownictwa - polistyren ekstrudowany w postaci czarnych płyt XPS Prime D. Odznacza się on niespotykaną dotąd lambdą wynoszącą maks. 0,029, co stanowi wynik o 10 proc. lepszy od pozostałych płyt tego typu dostępnych na rynku.

Płyty Synthos XPS Prime D to materiał termoizolacyjny uformowany w postać płyty w procesie wytłaczania i bezpośredniego spieniania. Jest wytworzony na bazie żywicy polistyrenowej, surowca bezpiecznego dla zdrowia, dopuszczonego do kontaktu z żywnością. W budowie charakteryzuje się specyficzną drobno- i zamkniętokomórkową strukturą pianki zawierającej w strukturze powietrze. Produkt nie zawiera środka uniepalniającego oraz czynników spieniających typu CFC (chlorofluorowęglowodory), HCFC (wodorochlorofluorowęglowodory) czy HFC (wodorofluorowęglowodory).

Oprócz doskonałego współczynnika izolacyjności cieplnej, płyty charakteryzują się minimalną nasiąkliwością, wysoką wytrzymałością na ściskanie oraz łatwością montażu. Poprzez obecność komórkach powietrza, właściwości termoizolacyjne produktu nie pogarszają się w czasie, a ponadto w momencie spadku temperatury otoczenia poprawiają się - następuje wtedy spadek wartości współczynnika przewodzenia ciepła. Produkt poddaje się w pełni recyklingowi.

Płyty mogą być stosowane do wykonania izolacji cieplnej w budownictwie, do produkcji wyrobów do izolacji cieplnej wyposażenia budynków i instalacji przemysłowych oraz do lekkich wyrobów wypełniających i izolacyjnych do zastosowań w budownictwie lądowym i wodnym.