Podsumowanie i fotorelacja z targów wire 2008 i Tube 2008

Podsumowanie i fotorelacja…
Za nami rekordowe targi wire and Tube 2008 w niemieckim Düsseldorfie. Na naszych stronach zamieszczamy krótkie podsumowanie imprezy oraz fotorelację z tego wydarzenia.

Wire to Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Kabli i Drutu. Z kolei Tube to Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Rur. Impreza - w istocie bowiem obydwa wydarzenia, choć o różnej nazwie, to jednak tworzą jedność - co dwa lata odbywa się w Düsseldorfie i jest organizowana przez spółkę Messe Düsseldorf.

Zakończona na początku kwietnia edycja okazała się rekordową pod względem zainteresowania wystawców i zwiedzających. Na 95 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej swoją ofertę prezentowało 2,2 tys. firm. Wire zgromadziło 1129 firm, a Tube 1028. Targowe stoiska obejrzało zaś 73,6 tys. widzów z 90 krajów.

W halach, w których odbywało się targi Tube można było zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami związanymi z takim asortymentem jak: rury stalowe z tworzyw sztucznych, rurami z metali nieżelaznych i szlachetnych, rurami na bazie surowców mineralnych. Można było też dowiedzieć się o wielu nowinkach dotyczących procesów walcowania, ciągnienia, spawania, lutowania, obróbki cieplnej, formowania i gięcia. Nie zabrakło oczywiście pokazu maszyn i urządzeń, bez których realizacja wymienionych procesów nie byłaby możliwa.

Targi Tube i wire 2008

Podczas wire zaprezentowano natomiast nowoczesne maszyny do produkcji i obróbki drutu, maszyny do produkcji elementów łączeniowych, urządzenia produkujące wyroby z drutu, a także rozmaite druty i produkty drutopochodne, kable, maszyny oraz sprzęt do ich produkcji. Wielu wystawców mogło się pochwalić swoim dorobkiem odnośnie techniki regulującej i pomiarowej.

Czytaj więcej: Targi 1075 Kable 16