Podsumowanie sierpnia 2003 w Plastech.pl

Ostatni miesiąc wakacji przyniósł sporo zmian w naszym serwisie. Pojawiła się nowa platforma pozwalająca na prezentację ofert B2B oraz nastąpiły zmiany w wyszukiwarkach. Mimo sezonu urlopowego zaobserwowaliśmy także kolejny wzrost i rekord oglądalności naszego serwisu.

Nowość

W ostatnich dniach udało się nam uruchomić nową funkcjonalność pozwalającą użytkownikom na publikację ofert business to business. Mamy nadzieję, że bezpłatna prezentacja oferty wraz z danymi oferenta będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem oraz, że pozwoli naszym użytkownikom na nawiązanie owocnych kontaktów. W celu dodania ofert wystarczy zarejestrować/zalogować się w naszym serwisie i wypełnić prosty formularz.

Zmiany

Sierpień przyniósł również zmiany w naszych wewnętrznych wyszukiwarkach. Mamy nadzieję, że teraz wyniki wyszukiwania będą jeszcze trafniejsze, a ich prezentacja bardziej przejrzysta. Nowe wyszukiwarki artykułów, firm oraz ofert B2B prezentują dokumenty zawierające przynajmniej jeden z wyrazów z zapytania. Jednocześnie wyniki są prezentowane w kolejności od najbardziej do najmniej trafnych. W pierwszej kolejności są prezentowane najkrótsze dokumenty z największą ilością szukanych słów. Ograniczeniem jest długość wyrazów - wyszukiwarka działa dopiero przy szukanych wyrażeniach dłuższych niż 3 znaki.

Oglądalność

Podsumowanie statystyk za cały miesiąc lipiec wygląda następująco:
  • Liczba zapytań o strony: 15 085
  • Liczba różnych adresów IP: 1 843
  • Przesłane dane: 362,78 megabajtów

Uwagi: Dane obliczone na podstawie logów dostępowych serwera z wykluczeniem ruchu wygenerowanego przez nasze biuro oraz ruchu wygenerowanego przez wszelkiego rodzaju roboty i automaty indeksujące.

Udział użytkowników i automatów indeksujących w zapytaniach o strony w przedziale ośmiu miesięcy 2003 wygląda następująco:


Czytaj więcej: Internet 41