Podsumowanie targów Eurotool i Blach-Tech-Expo

Podsumowanie targów Eurotool… Ponad 300 wystawców z całego świata oraz 6,5 tysiąca specjalistów wzięło udział w jednej z największych imprez dedykowanych specjalistom z branży obróbki mechanicznej - 18. Międzynarodowych Targach Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów Eurotool połączonych z 5. edycją Targów Obróbki, Łączenia i Powlekania Blach Blach-Tech-Expo. Hala Targów w Krakowie szczelnie wypełnili wystawcy z Polski i zagranicy. W tym roku licznie reprezentowana była oferta włoskich producentów maszyn oferujących najnowsze modele ciężkich pras oraz giętarek do metalu.

Ogromnym zainteresowaniem wystawców jak i zwiedzających cieszył się największy w Polsce Salon Kooperacji Przemysłowej. Ta unikalna, organizowana od trzech lat giełda usług podwykonawczych sukcesywnie powiększa swoją powierzchnię oraz liczbę zagranicznych wystawców. Wśród 100 firm świadczących takie usługi jak: obróbka mechaniczna i plastyczna metali, remonty i modernizacje maszyn czy też badania i kontrole znaleźli się także podwykonawcy z Czech, Słowacji, Niemiec, Danii i Węgier.

Po raz kolejny na targach wydzielono Salon Technologii CAx - miejsce prezentacji oprogramowania projektowo-inżynierskiego oraz najnowszych systemów prototypowania. Zwiedzający mogli zapoznać się z kilkunastoma modelami skanerów oraz drukarek 3D oraz z oprogramowaniem inżynierskim.

Podczas targów odbył się też konkurs, którego organizatorem była Grupa Vector Software. Odwiedzający mieli szansę wygrać oprogramowanie inżynierskie BricsCAD V13 w wersji Platinum o wartości blisko 3,5 tys. zł.

Eurotool 2013Po raz czternasty najlepsi wystawcy zostali uhonorowani Smokami Wawelskimi, prestiżowymi nagrodami przyznawanymi przez organizatorów targów. W tym roku wręczono w czterech kategoriach:

W kategorii Obrabiarki Dużego Smoka Wawelskiego otrzymała firma Stigal za pięcioosiową głowicę Multi-3D, oraz firma AEP-AJAN Engineering Polska za głowicę 3D z systemem BKM 50-300/3000 i funkcją AUTO-Z. Małego Smoka Wawelskiego otrzymała Katedra Robotyki i Mechatroniki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie za pięcioosiową frezarkę na bazie robota hybrydowego HHSMM-Hibrid High Speed Milling Machine.

Czytaj więcej:
Maszyny 536
Targi 1120

Największy na południu Polski organizator
 

Największy na południu Polski organizator targów, konferencji, sympozjów i szkoleń, właściciel i operator EXPO Kraków

Polska

Reportaże

Forum