Polak we władzach europejskiego stowarzyszenia branży ociepleń

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń bierze aktywny udział w pracach europejskiej organizacji, m.in. w Komitetach Technicznym i Marketingowym EAE. W 2017 roku w Warszawie SSO było gospodarzem IV Europejskiego Forum ETICS, firmowanego przez EAE cyklicznego spotkania branży. W konferencji uczestniczyło rekordowe 270 osób z 24 krajów. Z kolei eksperci European Association for ETICS, m.in. dyrektor zarządzający EAE Ralf Pasker, są regularnie obecni podczas organizowanej co roku przez polskie stowarzyszenie Międzynarodowej Konferencji ETICS, najważniejszego krajowego forum integrującego liczne środowiska związane z sektorem systemów ociepleń. Dotychczasowe pięć edycji wydarzenia zgromadziło łącznie około 700 osób z 10 krajów.

- Jesteśmy przekonani, że nasz głos w nowych władzach European Association for ETICS otworzy jeszcze więcej możliwości ugruntowania roli polskiej branży ociepleń w krajowej i europejskiej gospodarce, jak też ułatwi nasze działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, który jako branża staramy się wspierać – podsumował prezes SSO Jacek Michalak.

W skład nowo wybranego Zarządu European Association for ETICS, oprócz reprezentanta Polski, weszli: Ruud Van Eersel (prezes Zarządu, Belgia), prof. Zuzana Sternová (wiceprezes, Słowacja), dr Clemens Hecht (Austria) i Alessandro Siragusa (Wlochy). W najbliższych tygodniach skład Zarządu EAE powiększy się o jeszcze jedną osobę - przedstawiciela Niemiec, który będzie odpowiedzialny za promocję systemów ociepleń w Europie. EAE zrzesza obecnie 25 członków z Europy, w tym 12 narodowych stowarzyszeń branżowych, oraz współpracuje z krajowymi organizacjami z USA, Kanady, Chin i Japonii.