Polimery w urządzeniach rehabilitacyjnych

Polimery w urządzeniach rehabilitacyjnych
Na rynku polskim istnieje wielu producentów i dostawców sprzętu rehabilitacyjnego, którzy zajmują się kompleksowym wyposażaniem szpitali, sanatoriów, ośrodków rehabilitacyjnych oraz gabinetów terapeutycznych. Wśród producentów istnieją firmy, które dostarczają sprzęt rehabilitacyjny z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, sprzętu diagnostyczno-pomiarowego oraz pozostałych urządzeń rehabilitacyjnych.
Według najnowszych statystyk wartość rynku sprzętu medycznego w 2013 wzrosła ok. 25 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

Obecnie rynek sprzętu medycznego w Polsce koncentruje się nie tylko na prostych urządzeniach, ale wielu polskich producentów tworzy sprzęt rehabilitacyjny bazując na najnowszych technologiach. Jednym z polskich producentów jest firma LIW Care Technology Sp. z o.o. z Łodzi, która zajmuje się projektowaniem oraz produkcją innowacyjnych urządzeń rehabilitacyjnych. Produkowane urządzenia multifunkcyjne oraz pionizatory służą efektywnej rehabilitacji oraz poprawie komfortu życia osób niepełnosprawnych. Zastosowanie w urządzeniach unikalnego, opatentowanego systemu podparcia pleców bazującego na zasadzie "Your Second Spine" (czyli "Twój Drugi Kręgosłup") poprzez odwzorowanie anatomicznych krzywizn kręgosłupa pacjenta na całej płaszczyźnie pleców oraz dostosowanie precyzyjnych ustawień korekcyjnych umożliwiają skuteczną rehabilitację.

Firma LIW care technology w mechanizmach regulacji kąta oparcia pleców oraz kąta regulacji podnóżka w swoich wyrobach wykorzystuje samosmarowne łożyska ślizgowe wykonane z materiału iglidur M250 od igus. Wyróżniają się tym, że są bezobsługowe, ponieważ nie wymagają okresowego smarowania oraz nie emitują hałasu podczas pracy.

igus


- Jest to niezwykle ważne dla użytkowników, dla których cicha praca oraz brak czynności obsługowych zwiększa komfort użytkowania – podkreśla konstruktor firmy LIW care technology, Witold Czybis.

Szeroka gama wymiarów łożysk igus również w wykonaniu grubościennym, pozwala na dopasowanie katalogowych produktów wymiennie z tulejami z mosiądzu czy brązu. Duża odporność na zużycie gwarantuje długą żywotność produktu, a niska cena łożysk z tworzywa pozwala na obniżenie kosztów produkcji.

urządzenie rehabilitacyjne


Czytaj więcej: Polimery 100

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych
 

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych

Polska