Polska ważnym i zyskownym rynkiem dla Lanxessa

Polska ważnym i zyskownym… Koncern Lanxess zwiększył w ubiegłym roku swoje obroty na rynku w Polsce.

Niemiecka firma zanotowała w 2010 r. wyniki o 38 proc. lepsze niż w roku wcześniejszym. Wyniosły one prawie 74 mln euro, wobec 53 mln euro w 2009 r. Tak dobre rezultaty były możliwe do osiągnięcia przede wszystkim dzięki dobrej koniunkturze w branży wysokowydajnych tworzyw sztucznych, nieorganicznych pigmentów i syntetycznych kauczuków High Performance.

Od 2008 r. Lanxess jest reprezentowany w Polsce, Austrii, na Węgrzech, w Słowacji i w Czechach przez własną spółkę dystrybucyjną odpowiedzialną za kraje Europy Środkowej i Wschodniej. Główną siedzibą Lanxess Central Eastern Europe jest Bratysława. Oddziały znajdują się w Warszawie, w Wiedniu i w Budapeszcie.

- Główny nacisk w tych pięciu krajach położony został na dystrybucję kauczuków High Performance i środków chemicznych na bazie kauczuku. Przedsiębiorstwo dostarcza swoje kauczukowe wyroby przede wszystkim krajowym i międzynarodowym producentom opon, którzy stopniowo zwiększają swoją produkcję w Europie Środkowej i Wschodniej. Ważnym pionem jest też dystrybucja tworzyw sztucznych hightech. Prawie połowa naszych obrotów tymi produktami w pięciu krajach przypada na przemysł motoryzacyjny i poddostawców dla tego przemysłu – informują przedstawiciele Lanxess.

Także pigmenty nieorganiczne cieszą się dużym zainteresowaniem w Europie Środkowej i Wschodniej. Są one używane w budownictwie do koloryzacji betonów, kamieni brukowych czy dachówek. Pigmenty oparte na tlenkach żelaza nadały np. brązowe zabarwienie nowej powłoce malarskiej paryskiej wieży Eifla czy też imponującej, kolorowej osłonie stadionu piłkarskiego „Soccer City” w Johannesburgu, na którym rozegrane zostały mecze ubiegłorocznego mundialu.

Lanxess


Czytaj więcej:
Rynek 985

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A

Reportaże

Forum