Polski recykler odbiera czwarty rozdrabniacz Untha

Polski recykler odbiera czwarty…

Polska Korporacja Recyklingu z siedzibą w Lublinie (Polska) specjalizująca się w utylizacji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) odebrała czwarty rozdrabniacz Untha, aby umocnić swój dalszy rozwój.

Średniej wielkości czterowałowy rozdrabniacz RS60 jest najnowszym nabytkiem, o który zostanie uzupełniony park maszynowy firmy. Pracując razem z Untha RS50, nowa linia technologiczna będzie przetwarzać do 500 ton zużytych urządzeń elektrycznych i złomu tygodniowo.

W innymi miejscu na terenie zakładu Polskiej Korporacji Recyklingu, pracuje 22 tonowy RS150 - największy rozdrabniacz czterowałowy w ofercie firmy Untha - oraz kompaktowa maszyna Untha RS40, które zostały dostarczone przez niemieckiego partnera technologicznego - firmę URT, w celu ponownego przetworzenia zużytych lodówek w ilości ok. 60 sztuk na godzinę.

Cztery rozdrabniacze mogą teraz razem zajmować się szerokim zakresem ZSEE, aby odzyskać materiały nadające się do recyklingu, w tym stal, stopy aluminium, miedź i tworzywa sztuczne, które w przeciwnym razie pozostałyby ''zamknięte'' w utylizowanych odpadach.

Cenne surowce, które w niektórych przypadkach zostają rozdrobnione do jednorodnych cząstek o wielkości zaledwie 15 mm, przechodzą następnie przez szereg separatorów, zanim zostaną poddane recyklingowi, testom zgodności i nim zostaną ostatecznie wykorzystane do celów produkcyjnych. Resztki materiałów są wykorzystywane do celów energetycznych.

Szacuje się, że te cztery maszyny pomogą Polskiej Korporacji Recyklingu przetworzyć w 2021 roku do 60 tysięcy ton ZSEE.

- Nasza współpraca z firmą Untha rozpoczęła się w 2015 roku - powiedział p. Witold Champerek, Wiceprezes Zarządu Polskiej Korporacji Recyklingu. - Do sprawy podeszliśmy bardzo rzetelnie - przeprowadziliśmy gruntowną analizę rynku, ogłosiliśmy odpowiednie przetargi, wykonaliśmy testy materiałowe w zakładach producentów oraz zaangażowaliśmy się w zaawansowane rozmowy przed dokonaniem zakupu. Więc gdy potrzebowaliśmy dodatkowych rozdrabniaczy czterowałowych dla naszych zakładów recyklingu, znaliśmy już wcześniej sprawdzone w praktyce możliwości firmy Untha.

- Są to solidne, bardzo uniwersalne maszyny, które pozwalają nam przekształcić szeroką gamę trudnych odpadów w wartościowe surowce wtórne, a dzięki łatwym w konfiguracji nożom możemy optymalnie dostosować nasze parametry wyjściowe - dodał p. Witold. - Rozdrabniacze Untha oferują to, czego oczekujemy w zakresie bezpieczeństwa, przepustowości i opłacalności, ale trzeba przyznać, że pod względem trwałości, dyspozycyjności, łatwości konserwacji i efektywności energetycznej przerosły nasze oczekiwania. Zaangażowanie całego zespołu Untha Polska było znakomite - jeszcze zanim podpisaliśmy zamówienia na nasze maszyny. Pracownicy firmy udzielili pełnej odpowiedzi na wszystkie nasze pytania i mieli ogromny wpływ na automatyzację naszych procesów i ich przepustowość.

Szacuje się, że efektywność energetyczna maszyn firmy Untha, optymalizacja pracy i łatwość konserwacji, pozwoliły również osiągnąć do 15% oszczędności kosztów.

- Jeśli chodzi o przetwarzanie materiałów ''odpadowych'' w Polsce, jest to bardzo inspirująca firma - dodał Ryszard Tomaszczyk, Country Manager reprezentujący Untha. - Zespół posiada własne centrum badawczo-rozwojowe ''Polskie Re-surowce'', które nieustannie przesuwa granice w zakresie recyklingu i zarządzania zasobami, a także angażuje się w inwestycje w rozwój innowacyjnych technologii i automatyzację procesów. Dlatego cieszymy się, że rozdrabniacze Untha przyczyniają się do innowacyjności naszego klienta. My również jesteśmy pasjonatami skutecznych działań na rzecz ochrony środowiska i mam nadzieję, że będziemy mogli nadal wspierać Polską Korporację Recyklingu w ich dalszych działaniach.

Polska Korporacja Recyklingu prowadzi zakład odzysku i recyklingu odpadów, linię do recyklingu lodówek, zakład produkcji paliw alternatywnych, linię do recyklingu akumulatorów, a w 2021 roku planuje dalszą rozbudowę.

brak
 

Producent niezawodnych rozdrabniaczy do tworzyw sztucznych, metali, papieru, ZSEE, odpadów komunalnych oraz do niszczenia dokumentów i danych

Polska