Polwax przejmuje dwa laboratoria Lotosu

Polwax przejmuje dwa laboratoria Lotosu
Spółka Lotos Lab podpisała wstępną umowę sprzedaży swoich oddziałów południowych w Jaśle i Czechowicach. Nabywcą jest spółka Polwax SA, producent rafinowanych i odwanianych parafin, wosków oraz przemysłowych specyfików parafinowych. Zawarcie umowy finalnej i tym samym formalne przejęcie oddziałów przez nowego inwestora zaplanowano na koniec marca tego roku.

Umowa zakłada, że pracę w nowej firmie znajdzie 41 doświadczonych pracowników Lotos Lab z Jasła i Czechowic. Wszystkie te osoby zachowają przez co najmniej rok dotychczasowe warunki pracy. Ponadto porozumienie przewiduje, że nowy inwestor przejmie południowe laboratoria Lotos Lab wraz z majątkiem, należnościami i zobowiązaniami wynikającymi z umów.

Dla laboratoriów w Jaśle i Czechowicach nowy właściciel będzie oznaczać szanse na rozwój i nowe projekty. Tymczasem spółka Lotos Lab skoncentruje się na realizacji zamówień głównie dla rafinerii w Gdańsku i rozwoju działalności w oparciu o potrzeby rafinerii.

Jak podał Lotos, umowa z Polwaxem gwarantuje bezpieczeństwo operacyjne spółkom Grupy Kapitałowej także po sprzedaży dwóch południowych oddziałów Lotos Lab. Chodzi o zabezpieczenie realizacji powierzonych im wcześniej prac przez inne spółki z Grupy Kapitałowej Lotos. Wynegocjowane trzyletnie umowy pomiędzy inwestorem a spółkami grupy kapitałowej mają zapewnić im dalszą współpracę.