PolyOne przejmuje IQAP Masterbatch Group

PolyOne przejmuje IQAP Masterbatch…
Koncern PolyOne, dostawca specjalistycznych materiałów polimerowych, w tym tworzyw i elastomerów termoplastycznych oraz koncentratów barwiących, poinformował w dniu wczorajszym (2.01.2018) o przejęciu hiszpańskiej firmy IQAP Masterbatch Group S. L., oferującej specjalistyczne barwniki i dodatki. szczegóły umowy nie zostały ujawnione.

Założone w 1979 roku przedsiębiorstwo IQAP posiada szerokie portfolio rozwiązań technicznych dla branży opakowaniowej, transportowej oraz producentów kabli i tekstyliów. Firma posiada dwie fabryki w Hiszpanii (Masies de Roda w Katalonii, Ibi w Walencji) oraz laboratorium technologiczne w położonym w Kraju Basków Egüés (Nawarra). Potencjał produkcyjny IQAP uzupełnia również spółka IQAP Czech s. r. o., posiadająca w południowych Czechach zakład produkujący koncentraty barwiące i dodatki w ilości 3.000 ton rocznie.

- IQAP uzupełni naszą wiedzę i wieloletnie doświadczenia w zakresie barwników i dodatków - poinformował w komunikacie prasowym, Robert Patterson, prezes PolyOne.

PolyOne to światowy lider w sektorze rozwoju usług i rozwiązań inżynierii polimerowej dla producentów wszystkich branż. Polskich klientów obsługuje zakład firmy mający swoją siedzibę w Kutnie.

Jacek Leszczyński
na podst. PolyOne