Premiera maszyny freeformer w USA

Premiera maszyny freeformer w USA
W pierwszym dniu targów NPE 2015 w Orlando, 23 marca br., rozpoczęła się sprzedaż maszyny freeformer w USA. Na stoisku W3729, West Hall Level 2, firma Arburg zaprezentuje na dwóch maszynach freeformer przemysłową produkcję addytywną funkcjonalnych elementów z tworzyw sztucznych.

Podstawowymi surowcami w technologii swobodnego formowania tworzyw sztucznych Arburg są atrakcyjne cenowo standardowe granulaty, które – podobnie jak podczas wtrysku – najpierw są stapiane w zespole plastyfikującym. Każda z dwóch maszyn freeformer prezentowanych podczas targów NPE 2015 wyposażona jest we wspornik elementu poruszający się wzdłuż trzech osi oraz w dwie nieruchome jednostki dozujące. Specjalne dysze, nanosząc mikrokrople tworzywa sztucznego, wytwarzają element warstwa po warstwie. Maszyna freeformer wytwarza funkcjonalny mieszek falisty ze standardowego tworzywa TPU przy użyciu rozpuszczalnych w wodzie konstrukcji nośnych. Druga maszyna freeformer produkuje breloczek do kluczy wyposażony w ruchomy przegub. Powstaje on po wypłukaniu w łaźni wodnej konstrukcji nośnych potrzebnych do nanoszenia kolejnych warstw.

Arburg


Czytaj więcej: Druk 3D 106 Wtryskarki 471

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233


Reportaże

Forum

Fallenq

Docisk agregatu w maszynach hydraulicznych Engel. 2019-03-14

Slawekslawomir

Aglomeracja- źródła 2019-03-13

Jowizna89

Opłacalność przewijania folii stretch 2019-03-12

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2019-02-21

Akino31

Własna firma produkcyjna 2019-01-30