Premiera maszyny freeformer w USA

Premiera maszyny freeformer…
W pierwszym dniu targów NPE 2015 w Orlando, 23 marca br., rozpoczęła się sprzedaż maszyny freeformer w USA. Na stoisku W3729, West Hall Level 2, firma Arburg zaprezentuje na dwóch maszynach freeformer przemysłową produkcję addytywną funkcjonalnych elementów z tworzyw sztucznych.

Podstawowymi surowcami w technologii swobodnego formowania tworzyw sztucznych Arburg są atrakcyjne cenowo standardowe granulaty, które – podobnie jak podczas wtrysku – najpierw są stapiane w zespole plastyfikującym. Każda z dwóch maszyn freeformer prezentowanych podczas targów NPE 2015 wyposażona jest we wspornik elementu poruszający się wzdłuż trzech osi oraz w dwie nieruchome jednostki dozujące. Specjalne dysze, nanosząc mikrokrople tworzywa sztucznego, wytwarzają element warstwa po warstwie. Maszyna freeformer wytwarza funkcjonalny mieszek falisty ze standardowego tworzywa TPU przy użyciu rozpuszczalnych w wodzie konstrukcji nośnych. Druga maszyna freeformer produkuje breloczek do kluczy wyposażony w ruchomy przegub. Powstaje on po wypłukaniu w łaźni wodnej konstrukcji nośnych potrzebnych do nanoszenia kolejnych warstw.

Arburg


Czytaj więcej: Druk 3D 111 Wtryskarki 486

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233