Prezydent Komorowski z wizytą w ZAK-u

Prezydent Komorowski z wizytą w ZAK-u
Bronisław Komorowski odwiedził 28 kwietnia zakłady Grupy Azoty ZAK SA w Kędzierzynie. Podczas wizyty prezydent zwiedził nową instalację do produkcji plastyfikatora nieftalanowego Oxoviflex.

- Zakłady Azotowe w Kędzierzynie to doskonały przykład przedsiębiorstwa, dla którego fundamentalne znaczenie ma innowacyjność - powiedział Prezydent RP. - Gratuluję Państwu uruchomienia nowoczesnych instalacji, powstałych w oparciu o polską myśl naukową.

Nowoczesna instalacja o docelowym budżecie ponad 40 mln zł to odpowiedź na rosnące zainteresowanie rynku przetwórstwa PVC innowacyjnymi produktami. To najnowocześniejsza w tej części Europy instalacja do produkcji plastyfikatorów, dzięki której spółka będzie mogła produkować 50 tys. ton Oxoviflexu rocznie.

- Nowa instalacja plastyfikatora nieftalanowego Oxoviflex pokazuje, że umiemy łączyć pracę naukowców z pobliskiego Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej i z powodzeniem wykorzystać ją w biznesie - powiedział Adam Leszkiewicz, prezes zarządu Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn SA. - Dzięki tak nowoczesnej instalacji budujemy przewagę konkurencyjną.

Prezydent Komorowski wypowiedział się również z uznaniem o tym, co zobaczył na terenie zmodernizowanej sterowni instalacji do produkcji alkoholi OXO.

- W Zakładach Azotowych w Kędzierzynie widać pracę i wysiłek włożone na rzecz innowacyjności - powiedział Komorowski. - Z największym zainteresowaniem dostrzegam tu postęp w zakresie zarówno technologii jak i utrzymania swojej pozycji na rynku przez całą Grupę Azoty, przez polską chemią oraz zakłady w Kędzierzynie.

- Naszą misją jest promowanie modelu nowoczesnej, innowacyjnej firmy - powiedział Paweł Jarczewski, prezes zarządu Grupy Azoty. - Kędzierzyński segment OXO jest dla nas bardzo ważny. Nowa strategia handlowa tego biznesu to przykład na to, że innowacyjność rozumiemy o wiele szerzej niż nasza konkurencja. Chcemy być innowacyjni nie tylko technologicznie, ale także pod względem podejścia do naszych klientów. Wiem, że dzięki temu wspólnie - my jako Grupa Azoty, jak i nasi partnerzy - osiągniemy sukces.

Na zakończenie wizyty prezydent spotkał się z przedstawicielami zarządu, pracownikami spółki oraz zawodnikami klubu siatkarskiego ZAKSA SA, od których otrzymał symboliczną koszulkę ze swoim nazwiskiem. Po oficjalnej części spotkania, Komorowski porozmawiał z pracownikami kędzierzyńskich zakładów oraz złożył wpis do księgi pamiątkowej.


Plastyfikatory do tworzyw sztucznych (Oxoviflex®, Oxoplast®), alkohole OXO, aldehydy
 

Plastyfikatory do tworzyw sztucznych (Oxoviflex®, Oxoplast®), alkohole OXO, aldehydy

Polska, 47-220 Kędzierzyn Koźle, Mostowa 30A