Producent barwników i dodatków funkcyjnych – sprawdź ofertę MK Kolibri

Producent barwników i dodatków…

Tworzywa sztuczne można nie tylko zabarwić na dowolny kolor, ale też nadać im określone właściwości – służą do tego specjalne dodatki funkcyjne. Korzystanie z takich dodatków bardzo usprawnia proces produkcji i pozwala znacząco poszerzyć ofertę towarów.

Barwienie tworzywa

Tworzywa sztuczne są powszechnie stosowane w każdej branży – są nie tylko surowcem wykorzystywanym w produkcji towarów, ale też stosuje się je do przechowywania czy transportowania gotowych wyrobów. Tworzywa są bezbarwne, ale ich kolor łatwo da się zmienić. MK Kolibri jest w stanie przygotować barwnik o dowolnym odcieniu, zgodnie z życzeniem klienta. Oprócz koncentratów barwiących, które dodaje się do tworzywa na etapie produkcji, są też tworzywa barwione w masie – klient otrzymuje już zabarwiony polimer, w granulacie lub proszku, i od razu może go stosować w produkcji, bez konieczności dodawania środków barwiących. Niezależnie od wyboru metody, barwniki są dobierane indywidualnie do konkretnego rodzaju tworzywa, parametrów produkcji i oczekiwanych właściwości końcowego wyrobu.

Jak można zmodyfikować właściwości tworzywa?

Każde tworzywo sztuczne ma określone cechy, ale można je poddać modyfikacji dzięki zastosowaniu dodatków funkcyjnych. MK Kolibri zajmuje się produkcją specjalistycznych dodatków do tworzyw sztucznych, które poprawiają parametry polimerów. Dodatki funkcyjne można stosować jednocześnie z barwnikami, ale tak samo jak w przypadku zmiany koloru, tak i tutaj przygotowany dodatek nadaje się do konkretnego zastosowania. Dodatki funkcyjne najczęściej stosuje się m.in. przy przetwórstwie recyklatów, produkcji tkanin, budownictwie. Do tworzyw sztucznych można dodać np. stabilizatory UV i antyutleniacze, które chronią polimery przed degradacją. Zastosowanie plastyfikatorów wpływa na strukturę tworzywa, dzięki czemu stają się one bardziej elastyczne i zarazem odporne na uszkodzenia. Często stosowanymi dodatkami są także modyfikatory MFI i udarności, środki antystatyczne, antybloki oraz wypełniacze. Z pomocą dodatków funkcyjnych można również zmniejszyć palność tworzyw sztucznych oraz poprawić ich właściwości antybakteryjne.


strona-glowna-sekcja1