Przejęcie przez BASF chemii budowlanej Degussy zakończone

1 lipca BASF AG ostatecznie przejęła dział chemii budowlanej firmy Degussa AG. Cena zakupu została ustalona na poziomie 2,2 mld Euro, jednak koszt wynikający z operacji dla BASF wyniósł około 2,7 mld Euro.

Globalne przejęcie działu chemii budowlanej Degussy obejmuje zakłady produkcyjne i centra sprzedaży oraz centrum badawczo-rozwojowe w Trosberg (Niemcy).

„Chemia budowlana to branża o wysokim potencjale innowacyjnym, wykazująca znaczące i cykliczne wzrosty zyskowności, co BASF pragnie uczynić jednym z głównych motorów swojego rozwoju” – tłumaczy dr. Andreas Kreimeyer członek zarządu BASF AG odpowiedzialny za segment środków uszlachetniających – Performance Chemicals.

„Od tego momentu będziemy wspólnie pracować nad szybką i pełną sukcesów integracją części Degussy ze strukturą naszej firmy. Będziemy opierać się przede wszystkim na doświadczeniu i innowacyjnym podejściu do pracy nowych członków naszego zespołu. Naszym celem jest stworzenie z nowymi współpracownikami najlepszego team’u w branży chemii budowlanej” – dodaje Kreimeyer.

„BASF jest stabilnym i godnym zaufania partnerem, który przez takie operacje realizuje założenia swojej długoterminowej strategii. Wraz z moim zespołem będę miał przyjemność dalej rozwijać tą dziedzinę i dostarczać nowe, innowacyjne rozwiązania dla naszych klientów” - powiedział dr. Bernhard Hofman, szef działu chemii budowlanej w BASF. Hofman był członkiem zarządu Degussa AG do końca kwietnia 200 roku. W latach 2001-2003 kierował działem chemii budowlanej w tejże firmie.

W Polsce transakcja zawarta między BASF i Degussą obejmuje firmy Degussa Admixtures Polska Sp. z o.o. z Myślenic oraz Degussa Construction Chemicals Polska Sp. z o.o. z Poznania. Firmy łącznie zatrudniają w Polsce 36 osób.

Czytaj więcej: Przejęcia 183

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska