Recykling Rejs triumfatorem plebiscytu Eko Inspiracja 2017

Oczywiście o innych środkach transportu też nie zapominam. Na nogach od marca zaczynam się wspinać do górskich schronisk. 7 marca - Andrzejówka w Górach Suchych, gdzie właśnie rusza projekt „Śmieci skrzydeł nie mają”, a na przełomie lipca i sierpnia rusza III wyprawa "Cycling Recycling – wyprawa z prądem”, czyli pedałując wzdłuż Wisły z Baraniej Góry aż do Gdańska zbieramy elektrograty.

- Pozostaje tylko trzymać kciuki za wszystkie Twoje projekty i oczywiście gratulujemy wygranej w plebiscycie Eko Inspiracje 2017. Jeżeli ktoś z naszych czytelników będzie chciał przyłączyć się do Twoich akcji, jak może się zaangażować i skontaktować?

- Zapraszam oczywiście na moją stronę www.cycling-recycling.eu, gdzie opisuję wszystkie moje akcje. Wszystkich wodniaków natomiast zapraszam na www.recykling-rejs.pl, gdzie zamieściłem dzienniki z dotychczasowych spływów, będę też zapowiadał kolejne. Najchętniej jednak spotkałbym się nie wirtualnie, ale realnie na trasie, może wspólnie uda nam się coś posprzątać, a najchętniej „posprzątać” sobie i innym w głowach, bo od tego zawsze się zaczyna każde sprzątanie, jak śpiewał mistrz piosenki Wojciech Młynarski.

- Dziękujemy za wywiad.

Giżycko

Giżycko, 2017 r.

“Eko-Inspiracja” to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień ekologicznych w Polsce, a także jedno z największych na rynku wydarzeń propagujących idee zrównoważonego rozwoju. Zwycięstwo i tytuł "Eko Inspiracja 2017" w kategorii partnerstwo przypadło projektowi pt. "Recykling Rejs Odzyskuj tworzywa sztuczne!, który był realizowany przez Dominika Dobrowolskiego - wrocławskiego ekologa i podróżnika wraz z Fundacją PlasticsEurope Polska. Wręczenie nagród odbyło się 28 lutego 2018 w Warszawie na uroczystej Gali.

- Ta nagroda to dobre podsumowanie naszej wieloletniej współpracy z Dominikiem i docenienie naszych wspólnych wysiłków w edukowaniu na temat problemu zaśmiecenia środowiska wodnego. Za to, coraz bardziej widoczne, zjawisko odpowiada niewłaściwa gospodarka odpadami na lądzie oraz zaśmiecania środowiska przez ludzi. Odpady tworzyw, tak widoczne w środowisku wodnym, w ogóle nie powinny tam trafić, ponieważ mają dużą wartość jako surowiec wtórny np. w procesach recyklingu. Tylko współpraca i zaangażowanie wielu podmiotów „z różnych stron barykady” pozwoli osiągnąć postęp w rozwiązaniu globalnego problemu zaśmiecenia mórz i oceanów. Mamy nadzieje, że nasza wspólna akcja będzie nie tylko „ekoinspiracją”, ale i dobrym przykładem udanej długoletniej współpracy dla innych - podkreślił Kazimierz Borkowski, dyrektor Fundacji PlasticsEurope.

Gala Eko Inspiracja