Recykling Rejsy wśród najlepszych ekologicznych akcji w Polsce

Recykling Rejsy wśród najlepszych ekologicznych akcji w Polsce
Dominik Dobrowolski, wrocławski ekolog i podróżnik oraz Fundacja PlasticsEurope Polska zostali nominowani w plebiscycie na najlepsze ekologiczne projekty w Polsce w ramach internetowego plebiscytu Eko-inspiracje 2017. Wrocławianin przepłynął już po polskich rzekach, jeziorach i Bałtyku na swoim ekologicznym, polietylenowym kajaku ponad 5 tys km. Podczas swoich wypraw ekolog sprząta rzeki i walczy z ich zaśmieceniem, jednocześnie promując selektywną zbiórkę i recykling tworzyw sztucznych.

Wszystkie dotychczasowe wyprawy pt. "Recykling Rejsy" były wspólnie organizowane z Fundacją PlasticsEurope Polska, a partnerem akcji był Rekopol Organizacja Odzysku. Zeszłoroczna siódma ekspedycja z Mazur do Warszawy znalazła się wśród 12 najciekawszych i najlepszych ekologicznych projektów realizowanych w 2017 roku.

- Musiałem się nieźle nawiosłować - mówi Dominik Dobrowolski - żeby nasze Recykling Rejsy zostały zgłoszone do plebiscytu "Eko inspiracja" na najlepszą akcję edukacyjną i ekologiczną w 2017 roku.

Wystarczy wejść na stronę http://plebiscyt.ekoinspiracja.pl/partnerstwo-2017/, zaznaczyć Recykling Rejs (to czwarty od góry projekt) i kliknąć "głosuję".

- Każdy głos się liczy, zatem, jeżeli wkurzają Cię śmieci w wodzie, to pomóż mi je posprzątać. Proszę zagłosuj i zaproś innych do głosowania. Ahoj! - zaprasza do głosowania Dominik Dobrowolski. Konkurs trwa tylko do 20 lutego, zatem zachęcamy do głosowania na Recykling Rejsy!

Warto zaznaczyć, że tegoroczna nominacja to kolejne wyróżnienie dla wrocławianina. W zeszłym roku Dominik Dobrowolski wygrał w podobnym ogólnopolskim plebiscycie, realizując projekt z wykorzystaniem innego ekologicznego środka transportu. Objeżdżając na rowerze całą Polskę, pt. "Cycling Recycling" zebrał wiele ton elektroodpadów i zużytych baterii.

O wszystkich projektach Dominika Dobrowolskiego można również dowiedzieć się na jego stronie www.cycling-recycling.eu


Czytaj więcej: Recykling 462 Ekologia 277


Dominik Dobrowolski Dominik Dobrowolski
*.120.127.231

Wysłany: 2018-02-08 11:43:40

O zeszłorocznym Recykling Rejsie można więcej przeczytać na stronie www.recykling-rejs.pl . W tym roku planowany jest cykl różnych wydarzeń w ramach Recykling Rejs 2018. Zapraszamy do współpracy. Dominik Dobrowolski, dominik@cycling-recycling.eu