Rekordowa frekwencja podczas targów Packaging Innovations 2016

Rekordowa frekwencja podczas…
Podczas tegorocznych targów Packaging Innovations, które odbyły się w dn. 12-13 kwietnia w EXPO XXI Warszawa, swoją ofertę zaprezentowało 200 wystawców, wśród których znalazły się czołowe firmy z Polski i zagranicy, m.in. z Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Czech, Ukrainy czy Litwy. Zainteresowanie udziałem było tak duże, że po raz pierwszy organizator targów postanowił otworzyć dodatkową halę wystawienniczą. Także pod względem ilości zwiedzających targi były rekordowe - 8. edycję imprezy odwiedziło 4,5 tys. specjalistów z branży.

ZOBACZ FOTORAPORT Z TARGÓW

Niewątpliwą zaletą wydarzenia organizowanego przez firmę Targi w Krakowie jest bogaty program towarzyszący, obejmujący m.in. aż dwie strefy workShops, w których równolegle prowadzone były bezpłatne wykłady oraz warsztaty.

- Zaproponowałem uczestnikom prezentacji, by spojrzeli na opakowanie nie tylko od strony projektowania graficznego, ale także na aspekty funkcjonalne - powiedział Robert Lis z firmy DS.Smith, który przedstawił prezentację "Opakowanie w marketing mixie: 9 sposobów na większą sprzedaż". - By myśleli w kategoriach wyzwań, zrewidowali swoje półki i podejście personelu w sklepie. Wszystko po to, by efekt końcowy był tożsamy z tym, który założył brand manager.

Wśród tegorocznych gości specjalnych znalazł się jeden z najsłynniejszych polskich twórców okładek płyt muzycznych - Grzegorz Piwnicki (ps. Forin).

W trakcie targów swoje pomysły na niezwykłe opakowania prezentowali nie tylko wystawcy, ale także najzdolniejsi twórcy młodego pokolenia. W ramach Strefy Studenta odbył się konkurs na najlepsze projekty, którego laureatami zostali:
  • I miejsce - Agnieszka Dudzińska - za projekt "Pucius", który umożliwia powtórne wykorzystanie opakowań na obuwie.
  • II miejsce - Aleksandra Gos - za "Hang On - take away soap", czyli projekt opakowania na mydło turystyczne , które po otwarciu staje się wiszącą mydelniczką.
  • III miejsce - Daria Kondracka - za "Flik", czyli opakowanie sprzedażowe na obuwie, które po przekształceniu umożliwia transport zawartości.
Wcześniej, jeszcze przed rozpoczęciem targów, głosowali także internauci, według których podium wyglądało następująco:
  • I miejsce - "Toster" autorstwa Julii Rekowskiej, studentki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy
  • II miejsce - "Hang On - take away soap" autorstwa Aleksandry Gos, studentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
  • III miejsce - "Opakowanie na truskawki" autorstwa Ireny Rosiak, studentki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy
Ozdobą 8. edycji targów była ekspozycja oryginalnego dzieła Andy'ego Warhola - legendarnej puszki Campbella, uznawanej za najsłynniejsze opakowanie świata. W EXPO XXI Warszawa został zaprezentowany certyfikowany print z 1969 r. - odręcznie podpisany przez autora i ostemplowany nr 112 (z wszystkich dostępnych 250 kopii serigrafii) o wymiarach 89 cm x 58,42 cm. Jego wartość na światowych aukcjach waha się od 70 do 100 tys. euro.

- Jesteśmy niezwykle dumni z kierunku i tempa rozwoju Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations - powiedziała Ewa Woch, wiceprezes Targów w Krakowie, organizatora Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations. - Firma Targi w Krakowie kupiła firmę easyFairs Poland dzięki czemu mogliśmy wykorzystać doświadczenie płynące z obydwu firm i dostarczyć naszym klientom jeszcze większego zadowolenia z udziału w targach. Ogromne, rekordowe zainteresowanie zwiedzających, liczny udział polskich i zagranicznych firm, współpraca z największymi markami obecnymi w naszym kraju i uznanymi ekspertami - tak można podsumować targi Packaging Innovations.

Kolejna, dziewiąta edycja targów Packaging Innovations odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia 2017 r. w EXPO XXI Warszawa.

Czytaj więcej: Opakowania 1364 Targi 1058


Tadeusz
Tadeusz
*.94.194.42

Wysłany: 2016-05-16 11:34:28

Fajnie, że jest takie miejsce w Polsce, gdzie branża może się po prostu spiknąć

Biały miś
Biały miś
*.254.178.34

Wysłany: 2016-05-16 12:45:37

Potwierdzam, impreza wyszła rewelacyjnie. W przyszłym roku będziemy znów !