Rekordowe targi Eurotool 2014

Rekordowe targi Eurotool 2014…
Rekordowy, bo aż 40-procentowy wzrost powierzchni wystawienniczej, ponad 400 producentów i dystrybutorów z Polski oraz z zagranicy, światowe premiery produktów i usług oraz ponad setka maszyn w cyklu produkcyjnym, największa w Polsce strefa kooperacji, nowy salon Automatyki i Robotyki, zagraniczne misje gospodarcze oraz kongres CAX Innovation - to wszystko czeka na gości kolejnej edycji Międzynarodowych targów Eurotool połączonych z 6. edycją targów Blach-Tech-Expo, które odbędą się w Krakowie w dn. 14-16 października.

Międzynarodowe Targi Eurotool od kilkunastu lat uznawane są za jedno z najważniejszych branżowych wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej. Odwiedzają je tysiące specjalistów. Firmy prezentujące swoje oferty robią tu najlepsze interesy. Tym razem targi odbędą się po raz pierwszy w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym Expo Kraków. Informacja o przenosinach do nowoczesnego Expo Kraków spowodowała ogromne zainteresowanie wystawców, którzy wynajęli aż 40 proc. więcej powierzchni wystawiennicze niż w roku ubiegłym.

- Czekaliśmy na ten obiekt wiele lat i w końcu jest - mówi Piotr Honc, właściciel firmy Mexim. - Najbardziej podoba mi się otwarta, nieograniczona słupami przestrzeń w halach, a także mniejsze sale konferencyjne, które dają nam możliwość spotkań biznesowych w gronie wystawców.

- Miałem przyjemność uczestniczyć w otwarciu nowej hali i było imponujące, podobnie jak obiekt, który zrobił na mnie ogromne wrażenie - mówi Piotr Pachczyński z firmy Faktor. - Wracam tu po okresie nieobecności. Zapowiada się, że wkrótce ta impreza powróci do roli wiodącej w kraju.

Eurotool ma teraz wszystkie atuty, by tak się stało. Światowej klasy obiekt z pojemnym parkingiem, dwoma halami wystawienniczymi bez słupów i ścian działowych, 13 tys. m kw. powierzchni użytkowej, salami seminaryjnymi o różnej wielkości, pokojami spotkań, restauracją oraz podłogą o nośności 40 kPa i obszerne bramy rozładunkowe, pozwalające na ekspozycję dużych i ciężkich maszyn. Gdy dołożymy do tego starannie zaplanowany program towarzyszący z udziałem ekspertów z Polski i zagranicy oraz Kraków - jedno z najlepszych europejskich miast dla uprawiania turystyki biznesowej, to już teraz uznamy, że zbliżająca się edycja targów będzie wyjątkowa.

Odwiedzający targi zobaczą nie tylko ponad setkę maszyn w cyklu produkcyjnym, niezliczoną ilość nowości, światowe premiery produktów i usług, ale także skorzystać z bogatego programu towarzyszącego. Tu na plan pierwszy wysuwa się z pewnością Salon Technologii CAx, czyli propozycja dla inżynierów, ceniących sobie wygodę i korzystających z nowoczesnych narzędzi pracy. Uzupełni go organizowany po raz pierwszy w Polsce Kongres CAX Innovation.
Niewątpliwą atrakcją będzie z pewnością Salon Automatyki i Robotyki. To jedna z nowości tegorocznej edycji Targów, w zakres której wchodzą zagadnienia związane z automatyzacją i sterowaniem produkcją, robotyzacją stanowisk obróbczych i utrzymania ruchu w nowoczesnych zakładach przemysłowych. W Salonie swoją ofertę zaprezentują producenci i dystrybutorzy: robotów przemysłowych, manipulatorów, systemów automatyzacji, komponentów, sterowników i napędów. Ogromne zainteresowanie wystawców tą tematyką zapowiada stałą pozycje Salonu w ramach targów.

Już 14 października, w pierwszym dniu, uczestnicy targów dowiedzą się, jak produkować taniej i szybciej - w Strefie Wiedzy odbędą się szkolenia z zakresu poprawy wydajności produkcji prowadzone przez ekspertów z firmy Lean Action Plan i Lean Action Sp. z o.o.

Drugiego dnia targów, 15 października, warto wziąć udział w całodniowym Seminarium Obróbki Cieplnej organizowanym przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej w Sali Praga. W Sali Budapeszt z kolei zostanie zorganizowane Polsko-węgierskie forum dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego. Warto też zaglądać do Strefy Wiedzy, gdzie przez 2 dni, w środę i czwartek, będzie odbywać się Kongres CAx Innovation.

Wśród targowych nowości zobaczyć będzie można m.in. najnowsze oprogramowanie do projektowania 3D (stoisko CNS Solutions), serwoelektryczne prasy krawędziowe Cone (stoisko Pol-Sver), skaner laserowy HP-L-20.8 dla Romer Absolute Arm (stoisko Hexagon Metrology), centrum obróbcze Dugard 1000E (stoisko Jafo) oraz nowy trend w automatyzacji produkcji, czyli obróbkę w 5 osiach zaprezentowaną przez firmę FANUC.

Po raz czwarty w trakcie targów zostanie zorganizowany Salon Kooperacji Przemysłowej - największe na polskim rynku spotkanie kooperantów z zakresu obróbki skrawaniem, przeróbki plastycznej, regeneracji narzędzi, modernizacji maszyn, itp. W ubiegłym roku w Salonie i towarzyszących mu polsko-niemieckich spotkaniach kooperacyjnych uczestniczyło ponad 100 podwykonawców z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier i Danii. Salon Kooperacji Przemysłowej to przede wszystkim szansa dla małych i średnich firm na nawiązanie współpracy z dużymi rynkowymi graczami. Z misjami gospodarczymi do Krakowa przyjadą przedsiębiorcy z Francji i Algierii.

Na czas trwania Targów Eurotool i Blach-Tech-Expo do hali EXPO zostanie przeniesiony smok wawelski! To nie żart, a wynik niezwykłej akcji Targów w Krakowie i wystawców. W ramach współpracy powstaną dwie repliki krakowskiego smoka wawelskiego! Jedna z nich trafi na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej, a druga stanie w hali ExpoKraków. Tym samym pod młotek trafi jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta, któremu twórcy komiksów Marvella nadali przydomek krakowskiej bestii. Niezwykłego zadania podjęła się firma Scantech, która zeskanowała rzeźbę oraz firma AEP Engineering Polska która wykonała replikę z dostarczonego projektu. Wszystko odbyło się za wiedzą i zgodą prof. Bronisława Chromego - autora oryginalnej rzeźby. W trakcie targów będzie można podziwiać niezwykłe dzieło. Projekt współfinansowały Targi w Krakowie oraz wspierała firma Remal. Z kolei najlepsze produkty targowe powalczą tradycyjnie w konkursie targowym o statuetki Złotych Smoków.