Rekordowe targi Fakuma 2014

Rekordowe targi Fakuma 2014
Choć wyjątkowo wysoka frekwencja podczas poprzednich edycji targów Fakuma w niemieckim Friedrichshafen kazała się spodziewać w tym roku lekkiego osłabienia, zakończone w sobotę targi okazały się rekordowe - przez pięć dni hale wystawiennicze, w których swoją ofertę prezentowały 1772 firmy z 36 krajów, odwiedziło dokładnie 45689 gości ze 117 krajów. Jednocześnie statystyki pokazują, że aż jedna trzecia odwiedzających pochodziła spoza Niemiec.

Nic dziwnego, że reprezentujący organizatorów targów Ulrich Eberhardt w podsumowaniu zaznaczył, iż Fakuma to wydarzenie doskonale rozpoznawalne w międzynarodowym gronie firm działających w branży tworzyw sztucznych. Zdaniem Eberhardta, sukces Fakumy polega między innymi na tym, iż jest to platforma do zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań z zakresu formowania wtryskowego, termoformowania i ekstruzji, a jednocześnie - miejsce będące swoistym barometrem dla branży oraz rynek łączący dostawców i użytkowników technologii branży tworzyw sztucznych.

Spoglądając na ostatnie edycje targów, organizatorzy podkreślają, iż za wyjątkiem wywołanego recesją spadku w roku 2009, rokrocznie rośnie zarówno liczba wystawców, jak i zajęta powierzchnia targowa, liczba odwiedzających i odsetek gości zagranicznych. W tym roku powierzchnia targowa w nowoczesnej przestrzeni Messe Friedrichshafen została całkowicie zarezerwowana; nawet powierzchnia rezerwowa we foyer została zabudowana stoiskami wystawców.

Do najważniejszych zagadnień poruszanych podczas tegorocznych targów Fakuma należały kwestie integracji procesów, efektywności energetycznej i surowcowej, wzrastającego znaczenia druku 3D oraz konstrukcji hybrydowych. Wielu wystawców prezentowało swoje najnowsze produkty, w których widoczne były tendencje do wdrażania rozwiązań przyjaznych środowisku. Tradycyjnie Fakuma także była miejscem premierowych pokazów technologii najważniejszych uczestników rynku.

Kolejne targi Fakuma odbędą się na terenie kompleksu wystawienniczego we Friedrichshafen w dn. 13-17 października 2015 roku.