Relacja wideo z targów Pakfood 2013

Relacja wideo z targów Pakfood 2013
Zakończone w czwartek targi Pakfood to największe w regionie spotkanie branży opakowań dla przemysłu spożywczego. Choć są mniejszym wydarzeniem aniżeli odbywające się naprzemiennie targi Taropak, to ze względu na równolegle trwające targi Polagra Food, Polagra Tech oraz Polagra Gastro, a także Invest Hotel oraz Smaki Regionów, posiadają one duży potencjał dla branży opakowań spożywczych. W tym roku podczas targów Pakfood zaprezentowało się 140 firm z 15 krajów.

- Targi Pakfood doskonale wpisują się w konwencję całego bloku Polagra oraz towarzyszących mu Smaków Regionów oraz Invest Hotel - mówi Joanna Kucharska, dyrektor Targów Pakfood. - Korzystają na tym wszyscy - zwiedzający, którzy mogą zapoznać się z niebywale szeroką ofertą w jednym miejscu i czasie oraz wystawcy, mogący liczyć na nieprzeciętnie wysoką frekwencję gości. Cieszy nas, że i w tym roku nie zawiedziemy oczekiwań obu tych grup. Spodziewamy się bowiem ponad 50 000 zwiedzających mogących spotkać się z blisko 1 000 wystawców.

Tradycyjnie podczas targów przyznano wyróżnienia dla najbardziej innowacyjnych firm. W tym roku jury pod przewodnictwem prof. Hieronima Kubery przyznało Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich firmie Radpak, producentowi maszyn pakujących, która oferuje nowy typ kartoniarki poziomej RKH-06S. Nowo opracowana maszyna umożliwia automatyczne pakowanie produktów o kształcie walcowym w kartoniki, które są przez nią pobierane, formowane i zamykane.

Swoją obecność na targach mocno zaznaczyła Polska Izba Opakowań, która zorganizowała dwa seminaria: "Przemysł i rynek opakowań. Wybrane problemy" oraz "Opakowania a żywność".

Więcej o targowych nowościach, wyróżnionych produktach oraz wrażeniach wystawców w naszym materiale wideo, do którego obejrzenia gorąco zachęcamy.


Zobacz również fotoraport z targów Pakfood 2013