Roboty bramowe Nordson EFD typu GV do dozowania cieczy z naprowadzaniem optycznym

Roboty bramowe Nordson EFD… Kompletny bramowy system zautomatyzowany obejmuje opatentowane oprogramowanie i kamerę zapewniającą prostą instalację i łatwe programowanie - idealne do integrowania ze stołami obrotowymi i taśmowymi liniami montażowymi.

Nordson EFD, czołowy światowy producent systemów do precyzyjnego dozowania cieczy, prezentuje zautomatyzowanego robota bramowego do dozowania cieczy z naprowadzaniem optycznym, typu GV. Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu DispenseMotion i zintegrowanej kamerze CCD do mechanicznego widzenia albo prostej kamerze długopisowej, te zautomatyzowane systemy szybko się instaluje i łatwo programuje.

Kamera CCD przetwarza piksele na wartości cyfrowe dając zdjęcia o wysokiej jakości. Opatentowany system dozowania sprawdza obecność i położenie przedmiotu i automatycznie przystosowuje się do odchyłek produkcyjnych.

- Robot serii GV oferuje zasięg roboczy od 400 mm do 800 mm oraz nieograniczony ciężar przedmiotu i dlatego jest on idealny do dokładnego dozowania cieczy na podłoża wymagające ruchów o dużym zakresie bez kompromisów po stronie powtarzalności - mówi Johnathan Titon, specjalista produktowy zautomatyzowanych systemów dozowania w spółce Nordson EFD. - Może on działać, jako niezależny system albo, jako zautomatyzowane rozwiązanie, które łatwo integruje się ze stołami obrotowymi i taśmowymi liniami montażowymi.

Nordson


Do dalszych zalet tego systemu należy najwyższa dokładność powierzchni wymiarowej i najlepsza powtarzalność nanoszenia cieczy wynosząca ± 0,02 mm w przypadku 400 mm robota bramowego i ± 0,01 mm w przypadku robota o polu roboczym 800 mm. To zapewnia nadzwyczajną jakość dozowania i zmniejsza stopień zużycia, odmierzania i marnowania cieczy. Intuicyjne oprogramowanie i system optyczny ułatwiają przeszkolenie operatorów, zapewniają szybszą instalację i większą produktywność.

Spółka Nordson EFD projektuje i produkuje precyzyjne systemy dozowania cieczy zarówno przy ręcznych pracach montażowych jak i do zautomatyzowanych linii produkcyjnych. System dozowania EFD umożliwia producentom aplikowanie zawsze jednakowej ilości kleju, smaru albo innej cieczy montażowej na każdą część i w ten sposób pomaga spółkom działającym w różnych gałęziach przemysłu w zwiększaniu możliwości produkcyjnych, poprawie jakości i w zmniejszaniu kosztów produkcji.

Do dalszych rozwiązań w pracy z cieczami, które oferuje spółka zaliczają się wysokiej jakości tuby i kartusze do dozowania oraz kartridże na jedno- i dwuskładnikowe materiały oraz szeroki asortyment produktów do sterowania przepływem cieczy w środowisku służby zdrowia, przemysłu biofarmaceutycznego i ogólnie przemysłu. Spółka jest również czołowym producentem specjalistycznych past lutowniczych do płytek drukowanych w przemyśle elektronicznym.

Źródło: Nordson EFD

Czytaj więcej:
Roboty 215