Rohm and Haas otwiera biuro w Polsce


„Czuję się zaszczycony mogąc kierować biurem Rohm and Haas Polska. Tworzymy silny i zadedykowany zespół specjalistów obsługujących jeden z najbardziej obiecujących rynków wzrostu. Spotkałem się już z wieloma z naszych kluczowych klientów i z niecierpliwością oczekuję na możliwości wzrastania razem z nimi. Rohm and Haas Polska funkcjonuje jako platforma zarządzająca sprzedażą oraz rozwojem firmy w państwach Europy Środkowej, odzwierciedlając tym samym regionalną obecność naszych globalnych klientów”, powiedział Gilbert Pfau.

„Chciałbym pogratulować Rohm and Haas utworzenia biura w Polsce”, powiedział Wojciech Lubiewa-Wieleżyński. „Uważam, że jest to ważny krok w kierunku rozszerzenia obecności firmy w Europie Środkowej. Jestem przekonany, że nie tylko klienci Rohm and Haas skorzystają z otwarcia biura Rohm and Haas Polska, ale również cały rynek chemiczny w Polsce, dla którego firma będzie znaczącym źródłem wartości dodanej”.

# # #


Rohm and Haas jest światowym liderem w tworzeniu i opracowywaniu innowacyjnych technologii i rozwiązań dla przemysłu materiałów specjalistycznych. Produkty i technologie spółki stosowane są w wielu branżach, takich jak: Budownictwo, Elektronika, Procesy Przemysłowe, Opakowania i Papiernictwo, Transport, Chemia Gospodarcza i Produkty higieny osobistej, Gospodarka Wodna, Przemysł Detaliczny, Farmaceutyczny i Medyczny. Technologie i rozwiązania spółki Rohm and Haas codziennie ułatwiają życie ludziom na całym świecie. Siedziba spółki znajduje się w Filadelfii w stanie Pensylwania, USA, a wartość jej sprzedaży wyniosła w 2006 r. około 8,2 miliardów USD. Dodatkowe informacje znaleźć można pod adresem www.rohmhaas.com.

Rohm and Haas prowadzi działalność handlową w Polsce od ponad 20 lat. Firma działa w wielu obszarach przemysłowych takich jak Farby, tekstylia, Skóry, papier, Uzdatnianie Wody, Mydła i Detergenty, kosmetyki, Rafinacja Ropy Naftowej i Motoryzacja. Obecnie, firma oferuje swoim klientom szerokie portfolio produktów z zakresu siedmiu dywizji biznesowych działających w Polsce: Powłoki Architektoniczne i Funkcjonalne, Materiały Elektroniczne, Chemikalia Uszlachetniające, Monomery, Kleje i Uszczelniacze, Farby proszkowe oraz Agrofresh. Rohm and Haas Polska działa od 1listopada 2006 r. Firma zatrudnia 10 pracowników i jest wspierana przez szeroką sieć dystrybutorów.

Czytaj więcej: Inwestycje 714