Rohm and Haas otworzy biuro w Polsce

„Z radością otwieramy nasze biuro w Polsce”, komentuje Jean-Francois Mayer, Wiceprezes Rohm and Haas i Dyrektor Regionalny na obszar Europy Środkowo-Wschodniej i Turcję. „Jesteśmy przekonani, że Polska jest idealnym miejscem do koordynowania naszych działań w Europie Środkowej. Dostrzegamy ogromny potencjał drzemiący w dynamicznie rozwijających się rynkach Europy Środkowej. Nasi globalni klienci także koncentrują swoją uwagę na tym regionie, i wielu z nich otwiera zakłady produkcyjne właśnie w tych, lub sąsiadujących państwach. Chcemy dać im najlepsze możliwe wsparcie w postaci naszych oddanych specjalistów, którzy posiadają doskonałą wiedzę na temat regionalnych rynków”.

Gilbert Pfau, Dyrektor Generalny Rohm and Haas PolskaGilbert Pfau, nowomianowany Dyrektor Generalny Rohm and Haas Polska, rozpoczął pracę w Rohm and Haas w 1975 r. jako chemik w laboratorium badawczym firmy w Valbonne we Francji. Od tego czasu, Gilbert pracował na stanowiskach o coraz większej odpowiedzialności w różnych dywizjach biznesowych Rohm and Haas. Obecnie, poza objęciem stanowiska Dyrektora Generalnego Rohm and Haas Polska, Gilbert będzie kontynuował pracę jako Dyrektor Handlowy działu Powłok Architektonicznych i Funkcjonalnych na region Europy Środkowo-Wschodniej.

# # #


Rohm and Haas jest światowym liderem w tworzeniu i opracowywaniu innowacyjnych technologii i rozwiązań dla przemysłu materiałów specjalistycznych. Produkty spółki stosowane są w wielu branżach, takich jak: budownictwo, elektronika, procesy przemysłowe, opakowania i papiernictwo, transport, chemia gospodarcza i produkty higieny osobistej, gospodarka wodna, przemysł detaliczny, farmaceutyczny i medyczny. Technologie i rozwiązania spółki Rohm and Haas codzienne ułatwiają życie ludziom na całym świecie. Siedziba spółki znajduje się w Filadelfii w stanie Pensylwania, a wartość jej sprzedaży wyniosła w 2005 roku około 8 miliardów USD.
Dodatkowe informacje znaleźć można pod adresem www.rohmhaas.com

Rohm and Haas prowadzi działalność handlową w Polsce od ponad 20 lat. Firma działa w wielu obszarach przemysłowych takich jak Farby, Tekstylia, Skóry, Papier, Uzdatnianie Wody, Mydła i Detergenty, Kosmetyki, Rafinacja Ropy Naftowej i Motoryzacja. Obecnie, firma oferuje swoim klientom szerokie portfolio produktów z zakresu siedmiu dywizji biznesowych działających w Polsce: Powłoki Architektoniczne i Funkcjonalne, Materiały Elektroniczne, Chemikalia Uszlachetniające, Monomery, Kleje i Uszczelniacze, Farby Proszkowe oraz Agrofresh. Nowoutworzona spółka Rohm and Haas Polska zatrudnia 10 pracowników i jest wspierana przez szeroką sieć dystrybutorów.

Czytaj więcej: Inwestycje 718