Rusza czwarta edycja konkursu vector

Rusza czwarta edycja konkursu vector
Celem konkursu vector, organizowanego przez firmę igus, jest wyróżnienie najciekawszych i najbardziej innowacyjnych zastosowań systemów zasilania, które mogą być zrealizowane za pomocą prowadników przewodów oraz kabli do aplikacji ruchomych firmy igus.

Nowoczesne polimerowe prowadniki kablowe są nieodłącznym elementem współczesnych gałęzi przemysłu automatyzacji maszyn. Prowadniki zapewniają bezpieczne zasilanie energią, danymi czy mediami i mają szerokie zastosowanie w suwnicach i przemyśle maszynowym jak również w robotyce i aplikacjach clean room.

Zgłaszane do konkursu aplikacje może wyróżniać np. wydłużona żywotność, większe przyspieszenia, odporność na brud, warunki klimatyczne i środki chemiczne czy oszczędność czasu montażu lub planowania. Zgłaszać można zarówno prototyp, jak i aplikacje gotowe do produkcji seryjnej, bez względu na ich rozmiar.

Zgłoszenia można przesyłać do 15 lutego 2014 roku za pomocą formularza na stronie internetowej organizatora. Do wygrania nagrody o łącznej wartości 8 500 euro.

W poprzedniej edycji konkursu za najlepszą aplikację został uznany szybki i kompaktowy robot Kuka Cobra.

Kuka Cobra


Czytaj więcej: Konkursy 90 Maszyny 478

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych
 

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych

Polska