Samochód przyszłości na krakowskich targach

Samochód przyszłości na krakowskich…
Nowy, niezwykle lekki pojazd InEco Concept odróżnia się od innych samochodów nie tylko futurystycznym kształtem, ale także doskonałymi parametrami technicznymi. Ekologiczne i niezwykle tanie w eksploatacji auto napędzane jest silnikiem elektrycznym o mocy 122 KM. Rozpędza się do 100 km/h w czasie 7,5 sekundy i pozwala osiągnąć prędkość maksymalną 160 km/h. Auto po raz pierwszy w Polsce zostanie zaprezentowane podczas targów Kompozyt-Expo, które odbędą się w Krakowie w dn. 21-22 listopada 2013 r.

Pojazd InEco Concept wykonany jest z ultralekkich materiałów kompozytowych m.in. z włókna węglowego, wzmocnionego tworzywem sztucznym (CFRP). Efektem zastosowania takich rozwiązań jest uzyskanie niewielkiej wagi pojazdu, wynoszącej 900 kg, ciekawego kształtu, mocno wyróżniającego się spośród innych hybryd i ekologicznych aut oraz niewielkich, kompaktowych wymiarów: 4,2 m długości i niespełna 1,9 m szerokości. Mankamentem jest konieczność ładowania akumulatora po przejechaniu 140 km, przez co auto może znaleźć zastosowanie głównie w mieście.

Nie bez powodu najnowszy wynalazek inżynierów Leichtbau-Zentrum Sachsen GmbH oraz ThyssenKrupp AG zostanie przywieziony do Krakowa. To właśnie tutaj odbywa się najważniejsze wydarzenie branży kompozytów w Europie Środkowo-Wschodniej - Targi Kompozytów, Technologii i Maszyn do Produkcji Materiałów Kompozytowych Kompozyt-Expo, które gromadzą wystawców z całego świata oraz tysiące specjalistów dynamicznie rozwijającego się rynku.

- Każdego roku staramy się wzbogacać formułę targów - mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie. - Mamy poczucie swego rodzaju misji, tzn. chcemy pokazywać, że przyszłość należy do materiałów kompozytowych. Dlatego nasi goście poza możliwością poznania branżowych nowości mogą zobaczyć jak wiele przedmiotów wykonanych jest z kompozytów: zlewozmywaki, rowery, jachty, instrumenty muzyczne, meble, tarasy, czy samochody. Jesteśmy dumni, że to właśnie u nas na targach materiałów przyszłości zostanie zaprezentowany samochód jutra.

InEco


Reportaże

Forum

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22

Todarek12

Prototypowa forma wtryskowa 2020-09-10

Todarek12

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-09-07

Piotrekente

Czas cyklu 2020-09-01

Todarek12

Opłacalność przewijania folii stretch 2020-08-26