Samochód przyszłości na krakowskich targach

Samochód przyszłości na krakowskich targach
Nowy, niezwykle lekki pojazd InEco Concept odróżnia się od innych samochodów nie tylko futurystycznym kształtem, ale także doskonałymi parametrami technicznymi. Ekologiczne i niezwykle tanie w eksploatacji auto napędzane jest silnikiem elektrycznym o mocy 122 KM. Rozpędza się do 100 km/h w czasie 7,5 sekundy i pozwala osiągnąć prędkość maksymalną 160 km/h. Auto po raz pierwszy w Polsce zostanie zaprezentowane podczas targów Kompozyt-Expo, które odbędą się w Krakowie w dn. 21-22 listopada 2013 r.

Pojazd InEco Concept wykonany jest z ultralekkich materiałów kompozytowych m.in. z włókna węglowego, wzmocnionego tworzywem sztucznym (CFRP). Efektem zastosowania takich rozwiązań jest uzyskanie niewielkiej wagi pojazdu, wynoszącej 900 kg, ciekawego kształtu, mocno wyróżniającego się spośród innych hybryd i ekologicznych aut oraz niewielkich, kompaktowych wymiarów: 4,2 m długości i niespełna 1,9 m szerokości. Mankamentem jest konieczność ładowania akumulatora po przejechaniu 140 km, przez co auto może znaleźć zastosowanie głównie w mieście.

Nie bez powodu najnowszy wynalazek inżynierów Leichtbau-Zentrum Sachsen GmbH oraz ThyssenKrupp AG zostanie przywieziony do Krakowa. To właśnie tutaj odbywa się najważniejsze wydarzenie branży kompozytów w Europie Środkowo-Wschodniej - Targi Kompozytów, Technologii i Maszyn do Produkcji Materiałów Kompozytowych Kompozyt-Expo, które gromadzą wystawców z całego świata oraz tysiące specjalistów dynamicznie rozwijającego się rynku.

- Każdego roku staramy się wzbogacać formułę targów - mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie. - Mamy poczucie swego rodzaju misji, tzn. chcemy pokazywać, że przyszłość należy do materiałów kompozytowych. Dlatego nasi goście poza możliwością poznania branżowych nowości mogą zobaczyć jak wiele przedmiotów wykonanych jest z kompozytów: zlewozmywaki, rowery, jachty, instrumenty muzyczne, meble, tarasy, czy samochody. Jesteśmy dumni, że to właśnie u nas na targach materiałów przyszłości zostanie zaprezentowany samochód jutra.

InEco