Samolot Solar Impulse bez polimerów nie poleci

Samolot Solar Impulse bez polimerów nie poleci
Najbardziej nowoczesne z możliwych polimery oraz ultralekkie materiały energooszczędne: oto wkład koncernu Bayer MaterialScience w rozwój innowacyjnego samolotu zasilanego wyłącznie energią słoneczną.

Solar Impulse, to nowy samolot zasilany energią słoneczną. Wkrótce dokona on swojego najdłuższego lotu, ze Szwajcarii do Afryki. Przy konstruowaniu samolotu wykorzystano wiedzę techniczną, wysokiej klasy materiały polimerowe oraz ultralekkie materiały energooszczędne od Bayer MaterialScience, oficjalnego partnera eksperymentu, polegającego na lataniu przez minimum całą dobę bez paliwa.

Testowa 48-godzinna podróż po trasie, której długość przekracza 2,5 tys. km, biegnącej nad Pirenejami i Morzem Śródziemnym a kończącej się w Maroku jest kolejną z serii lotów testowych Solar Impulse.

Solar Impulse


Lot do Maroka i międzylądowanie w Hiszpanii – tam nastąpi zmiana pilotów - pozwoli na zdobycie dodatkowego doświadczenia w zakresie współpracy z międzynarodowymi lotniskami, włączenia prototypu w regularny ruch powietrzny oraz zarządzaniem konserwacją samolotu.

Bayer MaterialScience jest oficjalnym partnerem szwajcarskiego Swiss Solar Impulse od 2010 r. Od tej pory ponad dwudziestu badaczy prowadzi prace w laboratoriach spółki w zakresie lekkich konstrukcji i efektywności energetycznej. Najważniejsze opracowane rozwiązania dotyczą np. konstrukcji części kabiny pilotów, skrzydeł i gondoli silnikowych.

Czytaj więcej: Polimery 100