Sojusz wielkiej chemii z branżą magazynowania energii

Sojusz wielkiej chemii z branżą…
Zlokalizowana w Seattle (USA) firma EnerG2, produkująca materiały węglowe dla urządzeń magazynujących energię nowej generacji, podpisała umowę o strategicznym partnerstwie z koncernem BASF. Celem współpracy ma być poprawa i zwiększenie produkcji materiałów węglowych będących własnością firmy EnerG2, stosowanych w elektrodach superkondensatorów oraz jako dodatek zwiększający wydajność w akumulatorach kwasowo-ołowiowych do urządzeń z funkcją start-stop. Obie technologie odgrywają istotną rolę w krótkoterminowym magazynowaniu energii w motoryzacji i przemyśle.

EnerG2 opracowało unikatową metodę przetwarzania struktury molekularnej prekursora polimerowego, co umożliwia indywidualizację nanostruktury, a zarazem i wydajności powstałego w tym procesie produktu węglowego. Zastrzeżona przez EnerG2 Platforma Technologii Węglowej składa się z dwóch kluczowych elementów: prekursora wytwarzanego w oparciu o chemię polimeru oraz parametrów obróbki, które pozwalają przekształcać ten prekursor w zindywidualizowany materiał węglowy. Połączenie tych elementów daje elastyczną, konkurencyjną technologię, umożliwiającą produkcję materiałów węglowych do różnych zastosowań związanych z magazynowaniem energii.

Węglowe materiały techniczne poprawiają wydajność magazynowania poprzez zapewnienie wyższego napięcia i większej ilości energii w superkondensatorach, a także poprzez znaczne zwiększenie prędkości ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych w stanie częściowego naładowania. Opatentowana przez EnerG2 platforma technologii węglowej umożliwia produkcję materiałów węglowych na dużą skalę, co pozwala pokonać ograniczenia występujące w przypadku materiałów węglowych, które są tradycyjnie wykorzystywane w magazynowaniu energii.

Zdolność do kontrolowania struktury molekularnej i procesu syntezy zaawansowanych materiałów już na wczesnych etapach ich produkcji sprawia, że właściwości węgla mogą być dostosowywane do indywidualnych zastosowań. Unikatowa technologia produkcji pozwala stworzyć materiał o najwyższym stopniu czystości i porowatości, którą można dopasować do specyficznych potrzeb.
Rolą BASF w partnerstwie z EnerG2 ma być zapewnienie finansowania, wiedzy technicznej, oraz zaplecza marketingowego.

EnerG2


Platforma technologiczna EnerG2 stanowi uzupełnienie własnych działań firmy BASF w dziedzinie badań i rozwoju. Funkcjonuje również jako wsparcie globalnej jednostki biznesowej BASF odpowiedzialnej za materiały akumulatorowe. Materiały do magazynowania energii to istotna część strategii BASF mającej na celu rozpowszechnianie elektromobilności.

EnerG2 będzie współpracować z BASF przy poszerzaniu swojego globalnego zasięgu, szczególnie w Azji i Europie.

- Doceniamy mocną wiarę firmy BASF w wizję magazynowania energii, jaką ma nasze przedsiębiorstwo, a także jej przekonanie o roli, jaką wspólnie możemy odgrywać w przemyśle magazynowania energii - powiedział Rick Luebbe. - Strategiczne partnerstwo odmieni reguły gry: umożliwi dalszą obsługę naszych klientów poprzez dostarczanie im najczystszych i najbardziej wydajnych produktów węglowych, tym razem przy udziale globalnego potentata.

EnerG2 posiada nowoczesny zakład produkcyjny w Albany, w stanie Oregon. Przewaga skali, charakteryzująca Platformę Technologii Węglowej, umożliwia EnerG2 wytwarzanie najlepszych materiałów węglowych w swojej klasie. Obiekt otrzymał zarówno świadectwo ISO-9001:2008 (system zarządzania jakością), jak i ISO 14001:2004 (system zarządzania środowiskowego).


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska