Soudal wybuduje fabrykę pianek poliuretanowych

35 mln zł zainwestuje w naszym kraju belgijski koncern Soudal. Uruchomi w Polsce fabrykę, w której będą produkowane pianki poliuretanowe oraz masy uszczelniające.

Kamień węgielny pod nową inwestycję firmy został już wmurowany. Zakład stanie w miejscowości Pionki, w pobliżu Radomia, na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wytwarzane w nim produkty będą dystrybuowane na rynek polski oraz rynki wschodnie.

Powierzchnia obiektów kubaturowych wyniesie 8,3 tys, mkw., a cały teren należący do fabryki zajmuje 43,4 tys. mkw. Zakład będzie wyposażony w nowoczesne linie produkcyjne, odpowiadające europejskim standardom. Zaplanowane przez inwestorów rozwiązania ograniczające do minimum powstawanie odpadów będą nieuciążliwe dla środowiska naturalnego. Fabryka będzie w całości przetwarzała surowce i komponenty dzięki zastosowaniu automatycznych instalacji technologicznych. Nie będzie również produkowała ścieków przemysłowych.

Rozpoczęcie produkcji w nowej fabryce Soudal przewidziane jest na pierwszy kwartał 2009 r. Pracę w zakładzie znajdzie ponad 100 osób, z czego połowę będą stanowiły kobiety.

Obecnie Soudal jest największym producentem pianki poliuretanowej na świecie. W Europie posiada pięć fabryk, a swoje produkty dostarcza do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach. Od 1992 r. do rodziny Soudal należy fabryka Ayrton w pobliżu Lyonu. Dzięki niej firma ma znaczący udział w rynku silikonów i poliuretanów we Francji. 1997 r. Soudal przejmuje od firmy Bayer AG zakłady produkcji silikonów BAVG w Leverkusen wraz z wykwalifikowanym personelem, technologiami i siecią sprzedaży. Rynek niemiecki to najważniejszy w Europie odbiorca specjalistycznych mas uszczelniających.

Polski oddział Soudal powstał w 1996 r. i jest jednym z najszybciej rozwijających się w całej rodzinie. Oprócz głównej siedziby w Cząstkowie Mazowieckim pod Warszawą firma ma jeszcze biura handlowe w Gliwicach, Poznaniu, Szczecinie, Zielonej Górze, Gdyni, Toruniu, Olsztynie i Koszalinie.


brak
 

Producent pianki poliuretanowej

Polska