Środek Ultra Purge do czyszczenia maszyn

Środek Ultra Purge do czyszczenia maszyn
Firma MT Recykling wprowadziła na polski rynek specjalistyczne środki czyszczące Ultra Purge przeznaczone do maszyn działających w przetwórstwie tworzyw sztucznych.

Produkt został już zaprezentowany podczas tegorocznych targów Plastpol w Kielcach. Nadaje się on idealnie do użycia w wytłaczarkach, wtryskarkach i układach gorącokanałowych. Ultra Purge to nic innego jak gotowa do użycia czyszcząca mieszanka w formie granulek, która ma wyeliminować problemy z czyszczeniem urządzeń. Jest w stanie zredukować o blisko 60 proc. wszelkie zabrudzenia związane ze smugami, czarnymi śladami oraz trudną do czyszczenia żywicą.

Jak tłumaczą przedstawiciele MT Recykling Ultra Purge jest nieścieralny i pracuje poprzez reakcję chemiczną. Dzięki temu produktowi różnego rodzaju barwniki, zastygnięcia, czarne plamy i rdza są odpowiednio zmiękczane, usuwane i w efekcie wyrzucane z maszyny. Składnikiem innowacyjnej formuły są tzw. czynniki rozszerzające, które pozwalają mieszance na większą skuteczność nawet w trudnych sytuacjach. Warto wiedzieć, że Ultra Purge można stosować w temperaturze pracy usuwanych materiałów.

I tak dla przykładu przy zastosowaniu środka do wtryskarek, układów gorącokanałowych lub wytłaczarek jest on w stanie usunąć takie materiały jak PPS, czyli polisiarczek fenylenu - półkrystaliczne tworzywo termoplastyczne o zabarwieniu szarym lub brązowym oraz tworzywa PPO, PEEK, konstrukcyjne typu Grivori i Ultem. Temperatury pracy mieszczą się tu w granicach 290 - 400 st. C.

Jeśli idzie o opis działania w odniesieniu do wspomnianych urządzeń, usuwanych materiałów i temperatury pracy, to produkt najlepiej funkcjonuje przy zmianie barwnika lub materiału. Ultra Purge czyści zbiorniki, dysze, układy gorącokanałowe, głowice wytłaczarek z pozostałości węgla, złogów i skorup. Produkt jest ponadto bezwonny - nie wytwarza żadnych gazów, a także nie zawiera rozpuszczalników, więc tym samym jest bezpieczny dla maszyn.

Czytaj więcej: Nowości 239