Stadler projektuje i uruchamia fabrykę przetwarzania opakowań lekkich w Portugalii

Szczegółowa analiza i staranne przygotowanie dla pomyślnego wyniku

Nowy projekt musiał pasować do oryginalnego obszaru zasilania i belowania zakładu, które zostały zachowane: "Aby zapewnić płynną integrację z istniejącą strukturą i sprzętem, zebraliśmy jak najwięcej rysunków i dokumentacji oryginalnego obiektu - wyjaśnia Óscar Horcajada Torres. - Bardzo ważne było również modelowanie instalacji za pomocą skanera 3D. Doskonała komunikacja z zespołem Valorsul była kluczowa dla pomyślnego zakończenia projektu.

António Afonso dodaje: - Podczas fazy projektowej chciałbym podkreślić ogromną gotowość i współpracę zespołu Stadler w spełnianiu wszystkich wymagań Valorsul, wykazując się wysokim poziomem doświadczenia, wiedzy i kompetencji, które umożliwiły osiągnięcie wysokiej jakości projektu. Osiągnęli doskonałą integrację nowego sprzętu z istniejącymi maszynami, uzyskując zorganizowaną, płynną linię sortowania bez ograniczeń operacyjnych oraz z dostępem do wszystkich urządzeń i ścieżek komunikacyjnych wzdłuż całej linii sortowania.

photo-01-centro-de-triagem-do-oeste-sorting-plant-constructed-by-stadler

Staranne planowanie, elastyczność i skuteczna komunikacja w celu realizacji projektu w rekordowym czasie

Projekt stanowił szczególne wyzwanie, ponieważ oryginalny zakład musiał zostać zdemontowany z najwyższą ostrożnością w celu zabezpieczenia istniejącego sprzętu, który zostanie wykorzystany w nowym projekcie. Firma Stadler musiała również działać w ramach ważnych ograniczeń czasowych, ponieważ przestrzeń do przechowywania odpadów pochodzących ze zbiórki Valorsul podczas prac była ograniczona. - Staranne planowanie i dobrze przygotowany zespół montażowy były kluczowe, podobnie jak dobra koordynacja z zespołem Valorsul - mówi Óscar Horcajada Torres.

Firma Stadler zakończyła demontaż istniejącego zakładu i montaż nowego w rekordowym czasie 7 tygodni, a nowy obiekt został zainaugurowany w listopadzie 2023 roku ku wielkiemu zadowoleniu Valorsul: - Na etapie montażu zespół Stadler wyróżniał się wysokim poziomem doświadczenia, dyspozycyjności i zgodności z zasadami bezpieczeństwa, umożliwiając bezpieczną realizację projektu, zgodnie z harmonogramem i bez opóźnień - podsumowuje António Afonso.

photo-04-amadeu-carvalho-antonio-afonso-rafael-isidoro-at-valorsul-sorting-facility

Reportaże

Forum