Stale narzędziowe wysokiej jakości dla branży tworzyw

Stale narzędziowe wysokiej jakości dla branży tworzyw
Wymagania dla stali w przetwórstwie tworzyw sztucznych są bardzo restrykcyjne. Materiały do produkcji narzędzi i form muszą być skrawalne, odporne na ścieranie oraz odznaczać się muszą wysoką stabilność wymiarową – są to wymagania dla ekonomicznej produkcji i wysokiej jakości powierzchni produkowanych detali.

Podczas targów Plastpol w Kielcach swoje rozwiązania w zakresie stali narzędziowych zaprezentuje Grupa Schmolz+Bickenbach. Materiały wytwarzane przez firmę na terenie własnych zakładów produkcyjnych są poddane optymalnemu procesowi produkcyjnemu w celu zaspokojenia potrzeb producentów narzędzi i form.

Jedną z gałęzi działalności firmy jest produkcja stali narzędziowej o wysokim stopniu twardości oraz łatwej obróbce, przeznaczonej do produkcji form wtryskowych. Stal Formadur 320 wykorzystywana jest do oszczędnej i precyzyjnej obróbki skomplikowanych form, stosowanych do produkcji m.in. części samochodowych, takich jak tablice rozdzielcze, zderzaki czy spoilery. Stal Formadur 320 dostarczana jest w twardości 310-355 HB. Dzięki wysokiej wytrzymałości rdzenia stal ta idealnie nadaje się do produkcji skomplikowanych technicznie i dużych gabarytowo form wtryskowych i prasowniczych, używanych do produkcji skomplikowanych komponentów samochodowych, jak również wyrobów z sektora opakowań czy urządzeń gospodarstwa domowego. Stal ta wyróżnia się również swoją dobrą skrawalnością, polerowalnością, spawalnością oraz właściwościami w zakresie fakturowania.

Schmolz+Bickenbach


Oprócz stali do produkcji form, Schmolz+Bickenbach Polska przedstawi na targach Plastpol swoją ofertę odpornych na ścieranie stali przeznaczonych do pracy na zimno, stali szybkotnących oraz stali do pracy na gorąco. Polski oddział firmy na swoim składzie w Mysłowicach posiada szeroki wachlarz stali narzędziowych, docina i obrabia bloki i blachy stalowe zgodnie ze specyfikacjami klientów. Wyroby wielkoformatowe są wykonywane w wydziale obróbki mechanicznej huty Deutsche Edelstahlwerke, gdzie są frezowane, polerowane, bądź poddawane dodatkowej obróbce (m.in. wybrania, głębokie wiercenia pod kanały chłodzące, itp.) zgodnie ze specyfikacją klienta.

Czytaj więcej: Formy wtryskowe 57