Stella Plastics przejmuje firmę Rosti

Stella Plastics przejmuje firmę Rosti
Przejęcie spółki Rosti przez Stella Plastics będzie możliwe. Zgodę na to wyraził kilka dni temu Urząd Ochrony Klienta i Konsumenta.

Zgoda na przejęcie firmy była wymagana, gdyż zgodnie z przepisami prawa tego rodzaju transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce. W przypadku wymienionych firm tak właśnie było. Po przeprowadzeniu postępowań antymonopolowych UOKiK ocenił, że koncentracje nie doprowadzą do istotnego ograniczenia konkurencji na terenie Polski.

W grudniu 2009 r. duński Møller-Mærsk Group poinformował o sprzedaniu należącego do siebie koncernu Rosti Technical Plastics na rzecz szwedzkiego Stella Plastics. Zaangażowane w transakcję firmy specjalizują się w produkcji elementów z tworzyw sztucznych wykorzystywanych m.in. w branży spożywczej, chodzi tu o np. wieczka do opakowań spożywczych czy urządzeniach domowych, m.in. w czajnikach, ekspresach do kawy.

Stella Plastic nie produkuje ani nie sprzedaje swoich wyrobów bezpośrednio na terenie Polski, natomiast przejmowany przedsiębiorca posiada spółkę zależną – Rosti Polska.

Czytaj więcej: Przejęcia 183 Rynek 830

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy
 

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy techniczne dla różnych branż, tampodruk

Polska