Drukuj

Stella Plastics przejmuje firmę Rosti

Stella Plastics przejmuje firmę Rosti
Przejęcie spółki Rosti przez Stella Plastics będzie możliwe. Zgodę na to wyraził kilka dni temu Urząd Ochrony Klienta i Konsumenta.

Zgoda na przejęcie firmy była wymagana, gdyż zgodnie z przepisami prawa tego rodzaju transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce. W przypadku wymienionych firm tak właśnie było. Po przeprowadzeniu postępowań antymonopolowych UOKiK ocenił, że koncentracje nie doprowadzą do istotnego ograniczenia konkurencji na terenie Polski.

W grudniu 2009 r. duński Møller-Mærsk Group poinformował o sprzedaniu należącego do siebie koncernu Rosti Technical Plastics na rzecz szwedzkiego Stella Plastics. Zaangażowane w transakcję firmy specjalizują się w produkcji elementów z tworzyw sztucznych wykorzystywanych m.in. w branży spożywczej, chodzi tu o np. wieczka do opakowań spożywczych czy urządzeniach domowych, m.in. w czajnikach, ekspresach do kawy.

Stella Plastic nie produkuje ani nie sprzedaje swoich wyrobów bezpośrednio na terenie Polski, natomiast przejmowany przedsiębiorca posiada spółkę zależną – Rosti Polska.

Czytaj więcej: Przejęcia 178 Rynek 820

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy
Biznes Plus

Rosti Poland Sp. z o.o.

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy techniczne dla różnych branż, tampodruk