Stena Ekostacja wspiera recykling

Stena Ekostacja wspiera recykling
W Warszawie zaczęła działać pierwsza stacja recyklingu.

Jednostka przyjmować będzie bezpłatnie wszystkie surowce wtórne, np. butelki PET, a także inne opakowania i wyroby z tworzyw sztucznych. Odbierze także m.in. elektroodpady, telefony, wyroby z kauczuku. Wszystkie przyniesione odpady zostaną poddane recyklingowi lub utylizacji, zgodnie z obowiązującymi standardami i normami. Przekazane stacji niepotrzebne ubrania trafią natomiast do potrzebujących, którymi opiekuje się PCK.

Obiekt zbudowało szwedzkie przedsiębiorstwo Stena Recycling, stąd nazwa jednostki Stena Ekostacja. Firma jest liderem w dziedzinie kompleksowych usług w zakresie gospodarki opadami dla biznesu. Całość została zorganizowana na wzór skandynawskich stacji recyklingu.


Na terenie obiektu powstał też specjalny salon pokazowy, w którym na konkretnych przykładach wyjaśniana jest idea recyklingu. We współpracy z siecią IKEA prezentowane są ponadto proste pomysły na proekologiczne rozwiązania w domu, które mają pomagać w lepszym gospodarowaniu zasobami. Chodzi tu o prawidłową segregację odpadów, a także stosowanie materiałów z recyklingu.

Formą zachęty do korzystania z ekostacji są promocje i konkursy. Każdy, kto przyniesie co najmniej 5 kg surowców wtórnych dostanie drobny upominek. Na odwiedzających czekają kolorowe ekologiczne torby na zakupy, silikonowe bransoletki oraz praktyczne autobagi.

Stena Ekostacja czynna jest siedem dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20. W sobotę i niedzielę w godzinach 9-15. Mieści się przy ulicy Chełmżyńskiej 180.

Czytaj więcej: Recykling 414