Studenci zwycięzcami targów opakowań

Studenci zwycięzcami targów…
Energia, świeże pomysły oraz nieszablonowe podejście do projektowania opakowań - tak można by w skrócie opisać tegoroczną IV edycję Strefy Studenta w ramach VII Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, które odbyły się w dniach 9-10 kwietnia w Warszawie.

Możliwość zaprezentowania przez studentów swoich prac związana jest z udziałem w konkursie, który podzielony jest na dwie kategorie - "Oceny Internautów" oraz "Oceny Profesjonalistów". W pierwszym etapie przesłane projekty opakowań podlegały ocenie internautów, którzy wskazali najciekawsze ich zdaniem prace. Nagrodą była możliwość zaprezentowania prac podczas warszawskich targów.

Rozstrzygnięcie drugiego etapu konkursu miało miejsce pierwszego dnia targów, a prace opiniowane były przez niezależne jury złożone z profesjonalistów z branży. Pod uwagę brano m.in. praktyczne zastosowanie opakowań, czy innowacyjny pomysł.

W wyniku głosowania komisja wyróżniła trzy projekty. Pierwsze miejsce za Opakowanie na kredki-piórnik zajęła Julia Karwasz, miejsce drugie - Paulina Ratajczak za Opakowanie na miskę, zaś miejsce trzecie przypadło Anicie Szymankiewicz za opakowanie crystal beer.

W skład komisji konkursowej wchodziła Ewa Woch, wiceprezes firmy Targi w Krakowie Sp. z o.o., organizator targów Packaging Innovations, Wacław Wasiak, dyrektor Polskiej Izby Opakowań, Krzysztof  Januszewski, dyrektor Polskiej Izby Fleksografów, Jolanta Ziemniak-Ronke, prezes zarządu Polski Drukarz Sp. z o.o., wydawca magazynu "Świat Druku" oraz Tomasz Janowski, z firmy Ball Trading Poland Sp. z o.o.

Packaging Innovations 2015


Od pierwszych minut stoisko studentów budziło bardzo duże zainteresowanie i przez dwa dni było tłumnie odwiedzane. Studenci oprócz samych prototypów opakowań przygotowali dodatkowo materiały tj. plakaty, ulotki, foldery zawierające szczegółowe informacje na temat projektów i ich konstrukcji. Sami również udzielali szczegółowych informacji wszystkim zainteresowanym osobom.

Packaging Innovations 2015


- Każdego roku studenci zaskakują nas swoimi pomysłami na opakowania – powiedziała Ewa Woch, wiceprezes firmy Targi w Krakowie Sp. z o.o. - Doceniamy zaangażowanie młodych ludzi, którzy ambitnie podchodzą do realizowanych projektów. Tegoroczni uczestnicy zachwycili nas swoim dojrzałym podejściem i przygotowaniem do targów. Przez dwa dni rzetelnie opowiadali gościom o swoich projektach i prezentowali zastosowanie opakowań.

Packaging Innovations 2015


Dzięki udziałowi w targach Packaging Innovations młodzi projektanci mają możliwość spotkania i rozmowy z kluczowymi osobami z branży, którzy chętnie dzielą się opiniami. Jak udowadniają poprzednie edycje, podczas targów studenci zdobywają cenne kontakty, które później owocują propozycjami staży lub nawet pracy.Janusz
Janusz

Wysłany: 2015-05-19 12:35:48

Niesamowite opakowania, zupełnie inne niż w podobnych konkursach