Sukces podczas formnext 2018

Sukces podczas formnext 2018 Targi formnext 2018 zakończyły się dla firmy Arburg wielkim sukcesem. Światowa premiera nowej, dużej maszyny freeformer 300-3X oraz interaktywnych stacji z elementami funkcyjnymi z możliwością dotknięcia sprawiła, że firma Arburg przyciągała odwiedzających podczas tegorocznych targów niczym magnes.

Światowa premiera maszyny freeformer 300-3X

- Światową premierą maszyny freeformer 300-3X trafiliśmy w sedno. Najwyraźniej specjaliści z branży na całym świecie czekało na taką trzykomponentową maszynę, która umożliwia zupełnie nowe zastosowania dla przemysłowej produkcji addytywnej. Reakcja była wspaniała - podsumowuje Juliane Hehl, wspólniczka zarządzająca w firmie Arburg.

Właściwości nowej maszyny freeformer 300-3X firma Arburg prezentowała na targach formnext co godzinę podczas moderowanego pokazu z muzyką na żywo. Otwarty system wyposażony w trzy jednostki dozujące jako pierwszy na świecie może produkować złożone i nadające się do obciążeń elementy funkcyjne w postaci połączenia twarde-miękkie z dwóch sprawdzonych, standardowych tworzyw sztucznych i materiału nośnego. Dostępna powierzchnia wspornika elementu jest niemal o 50% większa niż w maszynie freeformer 200-3X. Komora robocza zapewnia dzięki temu miejsce na małe serie i części o wymiarach do 234 x 134 x 230 mm.

Różnorodność elementów funkcyjnych wyprodukowanych addytywnie

Nie tylko nowa maszyna freeformer zachwyca odwiedzających, lecz również nowe stacje interaktywne z licznymi elementami z możliwością dotknięcia. Na przykładzie czterech interaktywnych stacji firma Arburg zaprezentowała szeroki wybór elementów funkcyjnych z oryginalnych materiałów, które znajdują zastosowanie np. w technice medycznej, technice lotniczej i kosmicznej lub w branży samochodowej.

arburg formnext2018

Źródło: Arburg
Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233